شناسهٔ خبر: 36878458 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: آنا | لینک خبر

عبدالملکی در گفتگو با آنا:

دولت تورم روانی حاصل از افزایش قیمت بنزین را مدیریت کند

استاد دانشگاه امام صادق(ع) با بیان اینکه دولت تورم روانی حاصل از افزایش قیمت بنزین را مدیریت کند، گفت: مسئولان ابتدا هرگونه افزایش قیمت کالاها را تکذیب کردند، اما پس از چندی گفتند که یک افزایش قیمت طبیعی داریم.

صاحب‌خبر -

حجت‌الله عبدالملکی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، درباره افزایش تورمی قیمت کالاها بر اثر سوء‌مدیریت‌ها پس از افزایش قیمت بنزین اظهار کرد: در اثر گران شدن کالایی، هزینه تولید برای برخی از کالاها به‌طور طبیعی بالا می‌رود و بر اثر  افزایش قیمت بنزین انتظار داریم  تورم طبیعی چند درصدی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بخش عمده تورم ناشی از افزایش قیمت بنزین روانی است، ادامه داد: اگر برای این تورم  تدبیر نشود فشار جدی به مردم وارد می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خمینی(ره) با تأکید بر این مطلب که دولت از ابتدا هر نوع افزایش قیمتی را انکار می‌کرد، یادآور شد: مسئولان دولتی از ابتدا هرگونه افزایش قیمت کالاها را تکذیب  کردند، اما پس از چندی گفتند که یک افزایش قیمت طبیعی داریم.

عضو هیئت علمی دانشگاه افزود: این افراط و تفریط‌ها در تحلیل اثرات تورمی قیمت بنزین باید کنار گذاشته شود و دولت خود را ملزم بداند به هر قیمتی که شده تورم روانی حاصل از افزایش قیمت بنزین را مدیریت کند.

انتهای پیام/4079/

نظر شما