شناسهٔ خبر: 36861135 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

نبرد مدعیان جنوبی بسکتبال در هفته یازدهم لیگ برتر

تهران- ایرنا- هفته یازدهم لیگ برتر بسکتبال 2 تیم پتروشیمی و نفت‌آبادان در حساس‌ترین مسابقه هفته به مصاف هم خواهند رفت.

صاحب‌خبر -

هفته یازدهم لیگ برتر بسکتبال فردا دوشنبه با هفت مسابقه برگزار می‌شود که در حساس‌ترین دیدار پتروشیمی ماهشهر میزبان نفت‌آبادان است که تقابل مدعیان جنوبی بسکتبال کشور به حساب می‌آید. پتروشیمی امسال با ترکیب قدرتمند خود مدعی اصلی قهرمانی است و نفت‌آبادان نیز به عنوان مدافع عنوان قهرمانی کارش را در لیگ ادامه می‌دهد و تا کنون هر ۲ تیم یکبار تن به شکست داده‌اند و پتروشیمی با یک بازی بیشتر نسبت به نفت آبادان در صدر جدول قرار دارد و نفتی‌ها نیز سوم هستند.

از نظر بازیکن دست «فرزاد کوهیان» در تیم پتروشیمی بسیار باز است و به همین دلیل می‌توان گفت ماهشهری‌ها در خانه شانس بیشتری برای کسب پیروزی دارند، اما نباید از توانمندی تیم نفت‌آبادان هم غافل شد. شاگردان «حماد سامری» با اینکه چند بازیکن تیم فصل قبل خود را در کنارشان ندارند اما بازهم نشان داده‌اند که تیمی قدرتمند هستند و نباید آنها را دست کم گرفت. همین مساله باعث می‌شود که شهرآورد بسکتبال خوزستان حساسیت بسیار زیادی داشته‌ باشد و باید منتظر ماند آیا تفکرات «فرزاد کوهیان» جواب می‌دهد و در خانه پیروز خواهد شد یا مثل دیدار برابر مهرام با تمام ستاگارنش شکستی دیگر را تجربه خواهد کرد.

دومین مسابقه حساس این هفته در قم برگزار می‌شود. شیمیدر این شهر در خانه به مصاف ذوب‌آهن می‌رود. شیمیدری‌ها هم‌اکنون در رده چهارم قرار دارند و به دنبال جذب یک بازیکن خارجی هم هستند و در دیدار برابر ذوب‌آهن به احتمال زیاد «مایک رستم‌پور» را به دلیل محرومیت در اختیار نخواهند داشت. در طرف مقابل ذوبی‌ها شرایط بهتری پیدا کرده‌اند و در دیدار قبلی نیز نفت آبادان را شکست دادند. این نتیجه باعث شده شاگردان حاتمی انگیزه بسیار زیادی داشته‌ باشند و باید منتظر ماند تا نتیجه تفکرات حاتمی و اسلامی در پایان بازی مشخص شود.

دیگر تیم مدعی این فصل یعنی شهرداری گرگان در هفته یازدهم مهمان است. گرگانی‌ها راهی تبریز شده‌اند و باید به مصاف توفارقان آذرشهر بروند. با توجه به شرایط ۲ تیم می‌توان پیش‌بینی کرد که تیم شهرداری گرگان که در رده دوم جدول رده‌بندی قرار دارد کار دشواری در مسابقه پیش‌رو نخواهد داشت.

مهرام تهران در خانه به میدان می‌رود و باید برابر نیروی زمینی بازی کند. مهرامی‌ها که بعد از شکست دادن شهرداری گرگان در تهران برابر شهرداری بندرعباس تن به شکست دادند حالا در خانه به مصاف نیروی زمینی می‌روند. در این مسابقه نیز پیش بینی‌ها شانس مهرام را بیشتر نشان می‌دهد.

در دیگر دیدارهای این هفته مس کرمان میزبان شهرداری بندرعباس است، اکسون تهران میزبان رعد پدافند شهرکرد خواهد بود و شورا و شهرداری قزوین و آویژه صنعت مشهد در قزوین به میدان می‌روند.

جدول رده‌بندی:

۱.پتروشیمی

۲.شهرداری گرگان

۳.نفت آبادان

۴.شیمیدر

۵.مهرام

۶.آویژه صنعت

۷.اکسون

۸. شهرداری بندرعباس

۹.ذوب‌آهن

۱۰.توفارقان

۱۱.رعد پدافند

۱۲.نیروی زمینی

۱۳.شورا و شهرداری قزوین

۱۴.مس کرمان

نظر شما