شناسهٔ خبر: 36810962 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: صراط‌نیوز | لینک خبر

٨ کاری که باید در هتل‌ از انجام‌ آنها اجتناب کنید

شاید ندانید، اما برخی کار‌ها را نباید در هتل‌ها انجام داد که ما در این مطلب برایتان توضیح خواهیم داد.

صاحب‌خبر -
صراط:

اگر اهل گشت‌وگذار، سفر خارج از کشور یا حتی اقامت در اقامتگاه‌ها و هتل‌های داخلی هستید، خواندن مطلب پیش‌رو و رعایت نکات ذکرشده می‌تواند شما را از دچارشدن به برخی دردسرهای نالازم برهاند.

به گزارش شهروند برخی میهمانان هنگام خروج از هتل شامپو، لوسیون و خمیردندان‌ها را به‌عنوان یادگاری با خود می‌برند. البته تصاحب این اقلام مشکل خاصی ایجاد نمی‌کند، اما حواس‌تان باشد به خاطر برداشتن ملافه‌ها و حوله‌ها جریمه نشوید. حالا بماند که بنا بر اعلام برخی هتل‌ها، مسافرانی هستند که از خیر لامپ‌ها و حتی شماره اتاق‌ها هم نمی‌گذرند!

اگر سهوا به وسایل هتل آسیب زدید، آن را از خدمه پنهان نکنید. به‌طور مثال اگر بشقاب یا لیوانی از دستت‌تان سُر خورد و شکست، خرده‌های شیشه را از ترس جریمه‌شدن شخصا جمع نکنید، زیرا ممکن است تکه‌ای شیشه از چشم‌تان پنهان بماند و موجب آسیب‌دیدن مسافر بعدی شود.

خیلی از ما هنگام سفر با همراه‌بردن وسایل آشپزی، هزینه رستوران را پس‌انداز می‌کنیم! اما اگر اتاق شما در هتل فاقد فضایی به اسم آشپزخانه باشد، یک معنی بیشتر ندارد: پخت و پز ممنوع! و اگر مبادرت به این کار کنید، این احتمال وجود دارد که سیستم اعلام حریق خودکار اتاق‌تان به کار بیفتد و جریمه شوید.

هرگز تصور نکنید اقامت در یک هتل گرانقیمت به معنای رهایی از دست دزدهاست. کارکنان و خدمه هتل‌ها همیشه نمی‌توانند از روی ظاهر یا علایم دیگر، سارقانی که به قصد دستبرد به مسافران در محوطه هتل و راهرو‌ها می‌پلکند را شناسایی کنند. پس وسایل گرانقیمت‌تان را در اتاق رها نکنید.

برخی از هتل‌ها هنوز هم به افراد سیگاری اجازه می‌دهند داخل اتاق‌هایشان سیگار بکشند. با وجود این، برخی از میهمانان اصرار دارند در اتاق‌هایی هم که سیگارکشیدن در آن‌ها ممنوع است، سیگار بکشند! اگر از این دسته‌اید، یادتان باشد به شما هشدار دادیم که این کارتان ممکن است سیستم خودکار اعلام وجود دود را به کار بیندازد.

اگر هنگام اقامت در هتل هوس کردید موهای‌تان را رنگ کنید، بهتر است تا پایان سفر بی‌خیال آن شوید، چون ممکن است سهوا حوله‌ها، پرده‌ها یا دیگر وسایل اتاق‌تان را به رنگ مو آغشته کنید. این کار شما صدمه‌زدن به اموال هتل تلقی شده و مشمول پرداخت جریمه است.

محض اطلاع تان فقط صدای بلند دستگاه پخش موسیقی یا تلویزیون نیست که می‌تواند برای مسافران اتاق‌های مجاور مزاحمت ایجاد کند. یکی از مسائلی که حتما باید در اتاق‌های هتل رعایت کنید، نپوشیدن کفش پاشنه بلند است! چون هرچقدر هم هتل تان لوکس باشد، باز هم ممکن است که کفپوش آن عایق صوتی نداشته باشد. پس هنگام حضور در اتاق‌تان از دمپایی‌های راحتی هتل استفاده کنید.

این روز‌ها هرکجا که می‌روید، اینترنت مجانی در اختیارتان قرار می‌گیرد. هتل‌ها هم در این خصوص کم‌فروشی نکرده و در اکثر آن‌ها اینترنت مجانی برقرار است. اینترنت رایگان خوب است، اما ایمن نیست، زیرا خیلی‌ها می‌توانند فعالیت شما در فضای وب را زیرنظر داشته باشند، پس کار‌های خیلی خصوصی‌تان را با اینترنت وای‌فای هتل انجام ندهید.

نظر شما