شناسهٔ خبر: 36810658 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

مداحی نویسنده پایی که جا ماند قبل از کربلای ۵+فیلم

سید ناصر حسینی پور، نویسنده "کتاب پایى که جا ماند" که در زمان عملیات کربلای ۵ فقط ۱۴ سال سن داشت، با حضور در این عملیات نقش آفرینی کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، سید ناصر حسینی پور، نویسنده "کتاب پایى که جا ماند" که در زمان عملیات کربلای 5 فقط 14 سال سن داشت، با حضور در این عملیات نقش آفرینی کرد. فیلم مداحی او در جمع رزمندگان واحد تخریب قبل از عملیات کربلاى پنج در ادامه قابل مشاهده است:

دفاع مقدس , جانبازان دفاع مقدس , آزادگان ,

«پایی که جا ماند» یادداشت‌های روزانه سیدناصر حسینی‌پور از زندان‌های مخفی عراق است. سید ناصر حسینی پور این کتاب را به گروهبان عراقی، ولید فرحان، سرنگهبان اردوگاه 16 تکریت، که در زمان اسارت، او را بسیار شکنجه و آزار داده، تقدیم کرده است. سید ناصر14 سالگی به جبهه می‌رود و 16 سالگی در آخرین روزهای جنگ، در حالی که دیده‌بان است و در واحد اطلاعات فعالیت می‌کند، در جزیره مجنون به اسارت عراقی‌ها درمی‌آید؛ وقتی اسیر می‌شود یک پایش تقریباً قطع شده و به رگ و پوستی بند بوده‌است.

حسینی در زمان اسارت با زحمت و بطور پنهانی خاطراتش را که در 23 صفحه به صورت بسیار فشرده و تنها با ذکر نکات کلیدی نوشته؛ در عصایش نگهداری می‌کند و پس از اسارت موفق می‌شود این خاطرات را با خود به ایران بیاورد. او به روایت اتفاقاتی که در جبهه و دوره اسارت گذرانده، پرداخته و نوشته‌است که زمان اسارت پایش عفونت کرده و نهایتاً عراقی‌ها پایش را قطع می‌کنند. سید ناصر جزو بیست هزار اسیر ایرانی در تکریت است که مفقودالاثر و از حقوق اسیر جنگی بی‌بهره‌اند. شهریور 1369، سید ناصر و اسرای دیگر با هواپیما عازم ایران می‌شوند.

انتهای پیام/

نظر شما