شناسهٔ خبر: 36762949 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: فرارو | لینک خبر

(تصاویر) دومین روز ثبت‌نام انتخابات مجلس؛ از مشاور لاریجانی تا فرزند نوبخت

دومین روز ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در وزارت کشور و فرمانداری‌های سراسر کشور و همچنین سفارتخانه­‌ها، کنسولگری­‌ها یا نمایندگی‌­های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور ۸ صبح امروز (دو شنبه) آغاز شد.

صاحب‌خبر -
فرارو- فرآیند ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از دقایق اولیه صبح یکشنبه دهم آذر همزمان با ستاد انتخابات وزارت کشور در فرمانداری‎‌های سراسر ایران اسلامی آغاز شد و داوطلبان نمایندگی ملت تا ۱۶ آذرماه برای ثبت‌نام در این رویداد سیاسی فرصت دارند.
 
حمیدرضا پشنگ نماینده سابق مردم خاش در دوره نهم مجلس، هادی مقدسی نماینده سابق مردم بروجرد در مجلس هشتم، سلیمان فهیمی نماینده پارس‌آباد در دوره هفتم و محموداحمدی بی غش نماینده مردم شازند در دوره هشتم از چهره‌های سیاسی بودند که پیش از ظهر دومین روز ثبت نام با حضور در وزارت کشور برای شرکت در رقابت‌های انتخاباتی مجلس یازدهم ثبت نام کردند.
 
تصاویر بیشتر: از وزیر احمدی‌نژاد تا قدیری ابیانه در اولین روز ثبت نام انتخابات مجلس 

همچنین محمد عباسپور نماینده دوره های چهارم، ششم و هفتم مجلس پیش از ظهر امروز با تأکید بر اینکه به طور مستقل وارد انتخابات می‌شود از حوزه انتخابیه تهران ثبت‌نام کرد.

مشاور رئیس مجلس در اردبیل ثبت‌نام کرد
در دومین روز از ثبت‌نام کاندیدا‌های مجلس شورای اسلامی منصور حقیقت‌پور؛ مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی، استاندار و نماینده سابق استان اردبیل در محل فرمانداری اردبیل حضور یافت و به‌طور رسمی حضور خود در انتخابات مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد.

وی که سابقه استانداری و نمایندگی اردبیل را در کارنامه خود دارد امروز به‌صورت رسمی وارد عرصه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شد.

کمال‌الدین پیرمؤذن دیگر نماینده سابق اردبیلی بود که دیروز در محل فرمانداری حضور یافت تا خود را برای حضور در انتخابات یازدهمین دوره مجلس محک بزند.

فرزند معاون رئیس‌جمهور از رشت ثبت‌نام کرد
در دومین روز از ثبت‌نام نامزد‌های انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، تاکنون ۷ نفر به فرمانداری شهرستان رشت مراجعه کردند.

توحید نوبخت فرزند محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور نیز برای شرکت در انتخابات پیش‌ِرو در حوزه رشت ثبت‌نام کرده است.

ثبت‌نام مدیرمسئول روزنامه خراسان از تهران
خبر دیگر اینکه محمدسعید احدیان؛ مدیرمسئول روزنامه خراسان از حوزه انتخابیه تهران برای این انتخابات ثبت‌نام کرده است.

احدیان در این زمینه عنوان کرده که فعلاً از حوزه انتخابیه تهران ثبت‌نام کرده و ممکن است حوزه انتخابیه خود را تغییر دهد.
 
۹۱ درصد ثبت نام شدگان مرد هستند
ظهر امروز اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور اعلام کرد: در مجموع ۱۵۵۱ نفر از روز گذشته تا این لحظه ثبت‌نام کردند.

به گفته وی تاکنون ۹۱ درصد ثبت نام شدگان را آقایان و مابقی را بانوان تشکیل می‌دهند.
 

عکاس: مجتبی عرب‌زاده/باشگاه خبرنگاران، مریم کامیاب/مهر، محسن عطایی-حسین مرصادی/فارس، مصطفی رودکی/میزان

 

نظر شما