شناسهٔ خبر: 36458506 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: اعتماد آنلاین | لینک خبر

ولی‌الله تیموری، معاون وزیر میراث فرهنگی:

گردشگری داخلی با وجود مشکلات اقتصادی 75 درصد افزایش یافت

ولی‌الله تیموری، معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، گفت: گردشگری داخلی در سال‌های 97 و 98 با وجود مشکلات اقتصادی کشور 75 درصد افزایش یافت.

صاحب‌خبر -

اعتمادآنلاین| ولی‌الله تیموری، معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، عصر پنجشنبه در حاشیه رونمایی از تمبر یادیود ششمین جشنواره ملی اقوام و عشایر ایران در شهرستان گرمسار استان سمنان ، گفت: گردشگری داخلی در کشور با وجود شرایط تحریم‌های ظالمانه و مغرضانه علیه ایران اسلامی 75 درصد افزایش داشت.

 

تیموری با اشاره به افزایش 52 درصدی میزان گردشگران ورودی در سال 97 به کشور نسبت به سال 96، افزود: در هفت ماه گذشته از سال 98، با احتساب حدود 6 میلیون گردشگر داخلی، آمار گردشگر داخلی بیش از 23 درصد نسبت به مدت مشابه سال 97 افزایش یافت.

 

معاون وزیر میراث فرهنگی تصریح کرد: در مجموع و با احتساب افزایش آمار گردشگری امسال و سال گذشته، گردشگری داخلی در کشور بیش از 75 درصدی افزایش داشت.

 

تمبر یادبود جشنواره ملی اقوام و عشایر ایران با حضور تیموری معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان در موزه علم و صنعت گرمسار رونمایی شد.

 

تیموری، به منظور حضور در ششمین جشنواره ملی اقوام و عشایر ایرانی به گرمسار در استان سمنان سفر کرد.

 

اقامتگاه بوم گردی کهن سرای کیهان در روستای سنرد گرمسار نیز با حضور معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افتتاح شد. 

 

ششمین جشنواره اقوام و عشایر ایرانی مصادف با شب ولادت حضرت محمد(ص) و به عنوان گرامیداشت هفته وحدت با حضور 12 قوم ایرانی در قالب 30 تیم در بخش های مختلف آیینی، عشایری و بازی های بومی و محلی در گرمسار برگزار شد. 

 

عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، کرمعلی قندالی رئیس سازمان امور عشایر ایران، غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان استان سمنان در ششمین دوره جشنواره ملی اقوام و عشایر ایرانی شهرستان گرمسار حضور دارند.

 

گرمسار غربی‌ترین شهرستان‌ استان سمنان تا مرکز استان 110 کیلومتر و تا تهران 95 کیلومتر فاصله دارد.

 

منبع: ایرنا

نظر شما