شناسهٔ خبر: 36378899 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: جوان | لینک خبر

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی مطرح کرد

توجه به جوانان در این دوره از کنفرانس وحدت اسلامی

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی از برگزاری سی‌و‌سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی باحضور ۳۵۰ نخبه اسلامی از بیش از ۹۰ کشور جهان در روز‌های ۲۳ تا ۲۵ آبان ماه خبر داد و توجه به جوانان را ویژگی مهم این دوره دانست.

صاحب‌خبر -
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی روز گذشته مصادف با میلاد حضرت پیامبر اکرم (ص) به روایت اهل تسنن و آغاز هفته وحدت در نشست خبری سی‌وسومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی که با موضوع وحدت امت در نجات مسجدالاقصی برگزار می‌شود، اشاره کرد و گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند امریکا را به گوشه رینگ برده‌ایم، جمهوری اسلامی توانسته است تکفیر را از رینگ خارج کند به طوری که امروز گفتمان تکفیر شکست خورده است و دیگر نیازی به اثبات خلاف وجدان و جامعه بشری بودن آن وجود ندارد زیرا جامعه بشری امروز این حقایق را درک کرده و این یک دستاورد بزرگ است.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه دستاورد دیگر گسترش گفتمان وحدت به صورت جدی، میدانی و عملیاتی در جهان اسلام است، تصریح کرد: امروز جریان وحدت شعاری نیست و در سرتاسر دنیا از اندونزی گرفته تا مغرب و موریتانی و شمال و جنوب اسلام این جریان حضور عینی و میدانی دارد. وی افزود: جریان مقاومت که جلوه بزرگ وحدت اسلامی است امروز در میان جوانان اسلام گسترده‌ترین پایگاه را دارد و اگر به ما اجازه می‌دادند در مکه مکرمه که پایتخت جهان اسلام و نقطه آغاز دعوت است، جوانان این جبهه را جمع می‌کردیم تجمعی ده‌ها میلیونی می‌شد که یکپارچه مقاومت را فریاد می‌زدند و آمادگی خود را برای جانفشانی در راه دفاع از اسلام، مسجدالاقصی، فلسطین و دیگر مظلومان اسلام اعلام می‌کردند.

اراکی افزود: امریکا می‌تواند این امتحان را عملی کند و به دست‌نشانده‌های خود در عربستان اجازه دهد تا ما این فراخوان سراسری را انجام دهیم تا جوانان تجمع کنند و قول می‌دهیم ده‌ها میلیون جوان طرفدار مقاومت و پرچمدار وحدت جهان اسلام گرد خواهند آمد و این بهترین نشان از پیروزمندی جریان وحدت‌گرای اسلام است. امروز ادعا می‌کنیم یک دریایی از وحدت زیر پرده حکام مسلط بر جهان اسلام وجود دارد که روزی به تلاطم خواهد آمد و این حکام ظالم را از چهره اسلام خواهد تکاند. سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی نمادی از این تلاطم و نمایشی از وحدت جهان اسلام است که در این کنفرانس از تمام مجموعه‌ها، اقشار و مسلمانان جهان حضور خواهند داشت که بخش عمده‌ای از آن را جوانان تشکیل می‌دهند. سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی باحضور ۳۵۰ نخبه اسلامی از بیش از ۹۰کشور جهان در روز‌های ۲۳ تا ۲۵ آبان ماه برگزار می‌شود.

نظر شما