شناسهٔ خبر: 36378827 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

نجات کودک 15 روزه از گازگرفتگی در چادر!

فرزاد رحمانی سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: یک خانواده در شهر سراب در مناطق زلزله زده در داخل چادر دچار گاز گرفتگی شدند پدر و مادر فوت شدند اما نوزاد 15 روزه نجات یافت.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری برنا؛ سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از احیای جان نوزاد ۱۵ روزه در شهرستان زلزله زده سراب که به همراه خانواده در داخل چادر دچار گازگرفتگی شده بود، خبرداد.

فرزاد رحمانی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: پدر و مادر این نوزاد بر اثر مسمویت با گازمونوکسید کربن به دلیل استفاده از سوخت زغال در داخل چادر جان باختند.

وی اضافه کرد: این نوزاد به مرکز آموزشی و درمانی کودکان تبریز منتقل و به طور کامل احیا شده است و در وضعیت خوبی جسمانی خوبی قرار دارد.

رحمانی جمع افراد فوت شده در اثر زلزله آذربایجان شرقی و حوادث مرتبط با زلزله را ۷ نفر اعلام و خاطرنشان کرد: هیچ مورد جدیدی از تلفات زلزله گزارش نشده است.

وی در پایان با ارائه نکات ایمنی به زلزله زدگان در شهرستان‌های میانه و سراب تاکید کرد: افرادی که در اسکان موقت به سر می‌برند، حتما محلی برای خروج گاز و دود در چادر خود در نظر گرفته و افرادی که به خانه‌هایشان باز می‌گردند در ابتدا قبل از روشن کردن وسیله‌های گرمایشی دودکش را بررسی کنند، چرا که امکان جابجایی دودکش و بسته شدن راه آن بر اثر زمین لرزه وجود دارد.

 

نظر شما