شناسهٔ خبر: 36378756 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: افکارنیوز | لینک خبر

استعفای وزیر کشاورزی رژیم صهیونیستی در ادامه بحران تشکیل کابینه

«یوری آریل» وزیر کشاورزی و توسعه روستایی کابینه رژیم صهیونیستی در بحبوحه گمانه‌زنی‌ها درباره شکست مذاکرات برای تشکیل کابینه فراگیر در این رژیم از سمت خود استعفا داد.

صاحب‌خبر -
به گزارش افکارنیوز،

با نزدیک شدن به اتمام مهلت «بنی گانتز» رئیس ائتلاف آبی و سفید و مامور تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی و گمانه‌زنی‌های رسانه‌های این رژیم درباره احتمال شکست مذاکرات برای تشکیل کابینه، یکی از وزرای عضو کابینه کنونی فلسطین اشغالی از سمت خود استعفا داده است.پ

اخبار بین‌الملل- به نوشته روزنامه صهیونیستی «جروزالم پُست»، «یوری آریل» وزیر کشاورزی و توسعه روستایی کابینه رژیم صهیونیستی نامه استعفای خود را به بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر کنونی داده است.

این عضو دست راستی کابینه در نامه خود خطاب به نتانیاهو نوشت: «من از شما به خاطر اعتمادتان و همکاری برای کار کردن تحت رهبری‌تان تشکر می‌کنم و امیدوارم که وزیر بعدی کشاورزی به کار برای تقویت کشاورزان اسرائیلی و کشاورزی ادامه دهد».

آریل در بخشی از این نامه، اشاره‌ای گذرا و مبهم به صحبت‌های تلفنی روز شنبه (دیروز) خود با نتانیاهو کرده است.

به گفته مقام‌های ائتلاف انتخاباتی دست راستی «اتحاد ملی» رژیم صهیونیستی که یوری آریل به عنوان عضو حزب «وطن یهودی» عضوی از این ائتلاف است، نتانیاهو در این تماس تلفنی گفت که دارا بودن چهار وزارتخانه در کابینه توسط حزبی که دارای هفت کرسی در پارلمان است، «معنا ندارد».

یوری آریل که پیش از وزارت کشاورزی، سابقه پُست وزارت مسکن را داشته، ۱۹ سال عضو پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) بود و ۱۰ ماه قبل از عضویت در پارلمان انصراف داده بود.

این استعفا در شرایطی صورت گرفته که پیش از این نشریه «اسرائیل هیوم» به نقل از منابع مطلع از شکست مذاکرات با شرکت دو حزب اصلی رژیم صهیونیستی خبر داد و نوشت، به نظر می‌رسد برگزاری مجدد انتخابات تنها گزینه باقی‌مانده باشد

«بنی گانتز» رئیس ائتلاف آبی و سفید و مامور تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی گفت که «بنیامین نتانیاهو» به دنبال اعمال فشار جهت برگزاری انتخابات سوم در سرزمین‌های اشغالی است.

گانتز در پیامی در توئیتر نوشت: «نتانیاهو آماده تسلیم قدرت و مصونیتی که دارد، نیست. نتانیاهو این آمادگی را ندارد که درباره خطوط اساسی کابینه فراگیر بحث شود. نتانیاهو خواستار کشاندن اسرائیل به انتخابات سوم است. من هر کاری می‌کنم تا این اطمینان حاصل شود که این موضوع اتفاق نمی‌افتد. من هر کاری می‌کنم تا کابینه تشکیل شود.»

احزاب لیکود و آبی و سفید در مذاکرات برای تشکیل کابینه فراگیر با بن‌بست مواجه شده‌اند. حزب آبی و سفید از لیکود خواسته تا بدون احزاب مذهبی و دست راستی صهیونیست وارد کابینه شود اما لیکود این درخواست را رد کرده است.

نظر شما