شناسهٔ خبر: 36378674 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: افکارنیوز | لینک خبر

گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای با نگاه اقتصادی برداشته شود

کارشناس مسائل سیاسی گفت: گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای باید با یک نگاه اقتصادی مورد توجه مسؤولان قرار گیرد.

صاحب‌خبر -
به گزارش افکارنیوز،

 حسین شیخ الاسلام کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اجرای گام چهارم کاهش تعهدات هسته ای، اظهار داشت: مهم ترین اقدامی که دولت می تواند در اجرای گام چهارم کاهش تعهدات هسته ای داشته باشد،‌ بالابردن سرعت غنی سازی و ارزان کردن آن است. برای مثال زمانی که سانتریفوژی در دنیا 400 سو (SWU) بازدهی دارد و برای ما 300 سو باشد، قطعا متفاوت با آنها می شود.

اخبار سیاسی- وی ادامه داد: مهم ترین مسأله در اجرای گام چهارم کاهش تعهدات هسته ای این است که غنی سازی برای تولید انرژی هسته ای را در دنیا  و در مقابل قیمت های انرژی های فسیلی رقابت پذیر کنیم.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: ما این فناوری را برای تولید انرژی هسته ای می خواهیم و باید کاری کنیم که در دنیا نه تنها برای ایران بلکه دیگران بتوانند این تکنولوژی و فناوری ما را بخرند. فناوری ما یک فناوری راهبردی درست است که هر اندازه برایش خرجش کنیم، اشکالی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: این تکنولوژی و فناوری باید از نظر اقتصادی قابل قبول و منطقی باشد. در واقع مهم ترین مسأله در اجرای گام چهارم رشد سرعت و حجم غنی سازی است. تحقیقات باید به این سمت برود و این مسأله اقتصادی شود تا در دنیا فروشنده این فناوری باشیم.

 

 

 

نظر شما