شناسهٔ خبر: 36343558 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: فرارو | لینک خبر

شروع با انرژی و پر از آدرنالین در قسمت اول کرگدن

سریال کرگدن از انتهای یک برنامه‌ی چالشی بزرگ و بعد از حذفی بزرگ یعنی مرگ یا ناپدید شدن نوید شروع می‌شود. زمان حال سریال ۶ ماه بعد از اتفاقات چالش آدرنالین خواهد بود و بنابراین با مجموعه‌ای پر از فلش بک روبرو هستیم.

صاحب‌خبر -
شروع با انرژی و پر از آدرنالین در قسمت اول کرگدن
 
فرارو- قسمت اول سریال کرگدن به کارگردانی کیارش اسدی زاده، تهیه کنندگی صادق یاری و نویسندگی مهرداد کوروش نیا و علی اصغری، پنجشنبه ۱۶ آبان ماه ۱۳۹۸ و با اندکی تاخیر از موعد مقرر وارد شبکه‌ی نمایش خانگی شد.

بازی زندگی رو باید بلد بود. تنها بودن تو این بازی رو هم باید بلد باشی. تنها بازی کردن رو که بلد باشی، دیگه سر تنها بود نبودنت به هر کس و ناکس باج نمی‌دی.
 
برای خرید قانونی و دانلود حلال قسمت اول سریال کرگدن  اینجا کلیک کنید

این حرف‌های یکی از شخصیت‌های اصلی سریال کرگدن است که بعد از گذشت اندکی از سریال با او آشنا می‌شویم. نوید با بازی مصطفی زمانی. نوید که یک موتور سوار است در حال آماده شدن برای یک نمایش، چالش، مسابقه یا چیزی شبیه آن است.

در التهاب پیش از این چالش ما برخی از دیگر شخصیت‌های کرگدن را هم برای اولین بار می‌بینیم. نازی (ستاره پسیانی)، دانیال (بانیپال شومون)، کاظم (پوریا رحیمی سام)، رها (سارا بهرامی) و گیسو (هدی زین العابدین). قسمت اول کرگدن در واقع تا حدی به معرفی این شخصیت‌ها می‌پردازد.

دانیال که عاشق اسب است و شغلش نیز کار با اسب و پرورش آن‌ها است در چالشی که بعد‌تر می‌فهمیم که آدرنالین نام دارد مشت زنی می‌کند. گیسو دختری که به نظر می‌رسد از نظر مالی در خانواده‌ای متمول بزرگ شده است، راننده‌ی ماشین آفرود است.

کاظم، پسر بذله گوی گروه، دستی در موسیقی و ترانه دارد و در چالش آدرنالین به شیرجه در آبشار و آب‌های خروشان می‌پردازد. رها نیز، دختری که با نوید رابطه‌ی عاشقانه دارد و بعد از مرگ او افسرده و در آسایشگاهی بستری می‌شود، دونده، پارکور کار و دوچرخه سوار است.

صحنه‌های ابتدایی و پیش از تیتراژ کرگدن مربوط به اتفاق و نمایشی است که جزئیات آن فعلا برای بیننده معلوم نمی‌شود، ولی آن چه مشخص است شخصیت‌های نام برده‌ی کرگدن هستند که منتظرند تا نوید با کوله پشتی‌ای پر از پول برگردد، اما یک پرش با موتور و یک انفجار آن‌ها را با پیکر سوخته‌ی او روبرو می‌کند.

کرگدن از ۶ ماه پس از این واقعه و در جایی که ویدئویی کوتاه از نوید به دست گیسو می‌رسد، شروع می‌شود. ویدئویی که تصور گیسو و سایرین را از مرگ نوید به هم می‌زند.

سریال کرگدن از انتهای یک برنامه‌ی چالشی بزرگ و بعد از حذفی بزرگ یعنی مرگ یا ناپدید شدن نوید شروع می‌شود. زمان حال سریال ۶ ماه بعد از اتفاقات چالش آدرنالین خواهد بود و بنابراین با مجموعه‌ای پر از فلش بک روبرو هستیم.

سریالی با شخصیت‌های پر تعداد و روایتی که مدام پیش و پس می‌شود و در زمان گذشته و حال در رفت و آمد است فیلمنامه و کارگردانی‌ای مهندسی شده هم نیاز دارد که کرگدن در اولین گام و در قسمت نخست اثری ستاندارد به نظر می‌رسد.

نوع معرفی هر یک از کاراکتر‌ها خلاقانه و با تصاویری زیبا همراه است و درآمیزی گذشته و حال هر یک از کاراکتر‌ها جذاب و زیبا از آب در آمده است.

در کل قسمت اول کرگدن پر انرژی و پر هیجان شروع می‌شود و کاراکتر و در واقع قهرمانان این سریال در نگاه اول دوست داشتنی و جذاب به نظر می‌رسند.
 
هرچند این حد از هیجان و بدلکاری و نما‌های پر سرعت و تعقیب و گریز شاید در مقایسه با نمونه‌های مشابه خارجی اش ضعیف‌تر به نظر برسد، اما در سینما و تلوزیون و شبکه‌ی نمایش خانگی ملودرام زده‌ی ایران می‌تواند یک اثر تازه و نو باشد. هنوز برای قضاوت این سریال زود است، اما کیفیت قسمت اول این مجموعه قطعا مخاطبانش را برای دیدن قسمت‌های بعدی ترغیب می‌کند.

نظر شما