شناسهٔ خبر: 36330246 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

مربی بدنساز سرخپوشان در مصاحبه با نشریه اسپانیایی؛

پرسپولیس رئال مادرید ایران است

تهران- ایرنا- مربی بدنسازی باشگاه پرسپولیس در مصاحبه با یک نشریه اسپانیایی با ابراز رضایت و خوشحالی از روزهای حضور در تهران و همچنین تعریف و تمجید از این شهر، سرخپوشان پایتخت را به رئال مادرید ایران تشبیه کرد.

صاحب‌خبر -

نشریه noticiasdenavarra چاپ ناوارا اسپانیا نوشت: «اینیگو والنسیا» حدود یک سال پیش با باشگاه تودلانو در لیگ دسته دوم فوتبال اسپانیا قطع همکاری کرد و به هیچ عنوان فکر نمی‌کرد که ۱۲ ماه بعد در تهران مستقر شود؛ او هم‌اکنون به عنوان مربی بدنساز در کنار «گابریل کالدرون» سرمربی آرژانتینی باشگاه پرسپولیس فعالیت می‌کند.  مرد اسپانیایی از بودن در ایران خوشحال است و تنها دوری از همسر و دختر ۵ ساله‌اش، لبخند را از لب‌های او دور می‌کند.

فرصت حضور در لیگ برتر ایران از کجا پیدا شد؟

خواکین گیل (دستیار کالدرون) در تابستان از این فرصت با من حرف زده بود؛ زمانی که در تودلانو بودم پیشنهادی از مصر نیز رسید و در آن زمان به دلایلی نپذیرفتم؛ ۲ پیشنهاد داشتم یکی داخلی و دیگری خارجی و ۳۰ ژوئن خواکین با من تماس گرفت و گفت که پیشنهادی با چنین شرایطی وجود دارد و پرواز هم همین امشب است.  زمان زیادی برای فکر کردن نبود به سرعت با همسرم مشورت کردم و سوار هواپیما شدم؛ ممکن بود تمام فرصت‌ها را از دست دهم و این در حالی بود که پیشنهاد مطرح شده هم از لحاظ ورزشی و هم از حیث مالی قابل رد کردن نبود.

پرسپولیس در ایران جزو مدعیان است؛ نه؟

پرسپولیس رئال مادرید ایران است؛ تیمی که هواداران زیادی دارد و در سطح مجازی و رسانه‌ای نیز دیوانه کننده طرفدار دارد؛ باید در برابر ۷۰ هزار نفر به میدان برویم.  با احترامی که برای جایی که از آن آمدم (تودلانو) قائل هستم اما رفتن به پرسپولیس جهش بزرگی بود و خیلی سخت است که در اروپا چنین پیشنهاد و شانسی در خانه شما را بزند. سطح اینجا متفاوت است، اغلب در تیم ۶ بازیکن فیکس تیم ملی داریم، زمین تمرینی مجهز است و تمام تجهیزات لازم را در خود دارد و از ژانویه رقابت در لیگ قهرمانان آسیا را آغاز می‌کنیم.

چگونه با مشکل زبان کنار می‌آیید؟

اینجا همه انگلیسی حرف می‌زنند اما در عین حال مترجم اسپانیایی هم داریم، از لحاظ زبانی مشکلی وجود ندارد.

چطور در تهران زندگی می کنید؟

خیلی خوب؛ تهران شهری با ۱۴ میلیون جمعیت است و ما در شمال این شهر زندگی می‌کنیم و رستوران‌ها، سالن‌های ورزشی، پارک‌ها و سینماهای زیادی وجود دارد؛ از برخی جهات مرا به یاد بارسلون می‌اندازد؛ زندگی در تهران فوق‌العاده است مردم اینجا میهمان نواز هستند و بیشتر از تصورم روشن فکر.

زنان نمی‌توانند به ورزشگاه‌ها بروند؟

حالا اینطور نیست، آنها به تازگی در دیدار تیم ملی ایران که در ورزشگاه ما برگزار شد، حضور داشتند اما در لیگ شرایط کمی دشوار است زیرا اوضاع در همه شهرها یکسان نیست.

برای چه چیزی بیش از همه دلتنگ هستید؟

همسر و فرزندم در اسپانیا هستند و بدیهی است دلم برای آنان بیش از هر چیزی تنگ شده است؛ در تعطیلات فیفادی هستیم و می‌توانم چند روزی به اسپانیا برگردم؛ زمانی که با پرسپولیس قرارداد بستم به (گابریل) کالدرون گفتم که کار کردن برای باشگاهی همچون پرسپولیس و بودن در کنار سرمربی باتجربه‌ای مثل او، به قدری ارزشمند است که رایگان این کار را انجام می‌دهم. قراردادم ۱۲ ماهه به علاوه بند تمدید یک ساله است.

ایران و ایالت ناوارا پیش‌تر به واسطه حضور جواد نکونام، مسعود شجاعی و انصاری‌فرد با یکدیگر ارتباط‌هایی داشته‌اند.

در برابر مسعود بازی کرده‌ایم زیرا او هنوز فوتبال را ادامه می‌دهد؛ نکونام مربی است و مسعود شجاعی به من گفت از تمام تیم‌های اسپانیایی که در آن بازی کرده، اوساسونا را بیش از همه دوست دارد.

تیم ملی ایران در جام‌های جهانی حضور داشته و این نشان می‌دهد سطح فوتبال در این کشور خوب است.

بله در آسیا ایران یکی از بهترین تیم‌ها است؛ نمی‌توان آن را با اسپانیا مقایسه کرد اما در تیم بازیکنانی داریم که می‌توانند در لیگ دسته اول یا دوم اسپانیا بازی کنند؛ در واقع ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ با اسپانیا هم‌گروه بود و اگرچه یک بر صفر مغلوب شد اما عملکرد خوبی داشت؛ دروازه‌بان ما (پرسپولیس) هم در آن بازی پنالتی «کریستیانو رونالدو» را مهار کرد؛ سطح فوتبال اینجا خوب است و بازخوردی که بازیکنان به شما می‌دهند چیزی است که می‌توانید در کوله پشتی خود همیشه به همراه داشته باشید.

نظر شما