شناسهٔ خبر: 36328929 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری صدا و سیما | لینک خبر

تصویر اختصاصی خبرگزاری صداوسیما از انهدام

جزئیات ساقط شدن یک فروند پهپاد

استاندار خوزستان جزئیات ساقط شدن یک فروند پهپاد را اعلام کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاري صداوسيما؛ استاندار خوزستان جزئیات ساقط شدن یک فروند پهپاد را اعلام کرد.

غلامرضا شریعتی گفت: در نخستین ساعات اولیه بامداد جمعه یک فروند پهپاد ناشناس وارد حریم شهرستان ماهشهر شد که بلافاصله پدافند ارتش جمهوری اسلامی وارد عمل شد.

وی افزود: پدافند قرارگاه جنوب غرب ارتش جمهوری اسلامی ایران مستقر در ماهشهر با شلیک موشک این پهپاد ناشناس را ساقط کرده که لاشه آن در نیزار‌های اطراف ماهشهر سقوط کرد.

شریعتی ادامه داد: هم‌اینک لاشه این پهپاد توسط نیرو‌های نظامی و امنیتی از لای نیزار‌ها بیرون کشده شده و کارشناسان تحقیقات از آن را آغاز کرده اند.
وی افزود: پهپاد یاد شده به طور قطع مربوط به کشور‌های خارجی است و نتایج بررسی‌های کارشناسان نیز پس از مشخص شدن در اختیار مردم قرار میگیرد.
شریعتی تاکید کرد: آنچه مشخص است این پهپاد بدون هماهنگی وارد فضای ماهشهر شده به همین دلیل پدافند شهرستان اقدام به ساقط کردن آن کرده است.
 
انهدام پهپاد متجاوز توسط سامانه‌های بومی ارتش

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش تاکید کرد: یک فروند پهپاد متجاوز توسط سامانه‌های بومی نیروی پدافند هوایی ارتش منهدم شد.

امیر سرتیپ ستاد علیرضا صباحی فرد گفت: بامداد امروز یک فروند پهپاد متجاوز توسط سامانه‌های بومی نیروی پدافند هوایی ارتش مستقر در منطقه عمومی ماهشهر تحت هدایت شبکه یکپارچه قرارگاه پدافند هوایی کشور منهدم شد.

<div id="video-display-embed-code_4146740"><script type="text/JavaScript" src="https://iribnews.ir/fa/news/play/embed/2566716/4146740?width=350&height=250"></script></div>

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش تصریح کرد: این اقدام قاطع و شلیک موشک در واکنش به تجاوز یک فروند پهپاد متجاوز خارجی به حریم هوایی کشورمان بوده است و پهپاد متجاوز قبل از رسیدن به اماکن حساس با هوشیاری کامل شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور منهدم شد.

امیر سرتیپ صباحی‌فرد تاکید کرد: ما بارها اخطار داده ایم که شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور با آمادگی کامل، قاطعانه با هرگونه تجاوز به حریم هوایی کشور پاسخ خواهد داد.

نظر شما