شناسهٔ خبر: 36328310 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: شبستان | لینک خبر

سخنگوی دولت:

باز هم تو می‌مانی و دیوارهای فرو ریخته پر از خاطره

ربیعی در یادداشتی نوشت: متاسفانه باز هم زلزله، زندگی‌ بخشی از هموطنانمان را در آذربایجان شرقی لرزاند. دولت، سازمانهای مردم‌نهاد و همه ایرانیان باید تمام اهتمام خود را به کار گیریم تا تن زلزله‌زدگان، با لرزش سرمای زمستانی نلرزد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری شبستان، علی ربیعی، سخنگوی دولت در یادداشتی با این مقدمه می‌نویسد: با شنیدن خبرناگوار زلزله آذربایجان شرقی، حیدربابای شهریار خاطرم آمد:

"از ورزغان رسیده گلابی فروشِ ده

 ورزغان نان آرموت ساتان گلنده

 از بهر اوست این همه جوش و خروشِ ده

 اوشاقلارین سسی دوْشردی کنده

دنیای دیگری است خرید و فروش ده

 بیزده بویاننان ائشیدیب ، بیلنده

 ما هم شنیده سوی سبدها دویده ایم

 شیللاق آتیب ، بیر قیشقریق سالاردیق

 گندم بداده ایم و گلابی خریده ایم

 بوغدا وئریب ، آرموتلاردان آلاردیق
 
در تمامی این لرزش‌های ویرانگر، درد مشترکی است حال چه تن لرزان بویین‌زهرا و روستای من باشد، چه شهر فرو ریخته و ماتم‌زده بم و چه دیوارهای فروریخته طبس، ثلاث باباجانی و یا ورزقان. در پس این زمین‌لرزه‌های ناگهانی، درد و غمی کمرشکن است که بر جان آوار می‌شود و خاطراتی که به زیر تلی از خاک فرو می‌روند و تو به انتظار دست یاریگری می‌مانی که به آن تکیه کنی و قامت تکیده مصیبت‌زده‌ات را استوار کنی تا بتوانی تکه‌های هستی خاک گرفته‌ات را دوباره بیابی و زندگی کنی. امیدوارم به لطف خدای مهربان، بتوانیم مصایب این زلزله را هرچه زودتر پشت سر بگذاریم و زمین مناطق زلزله زده اخیر آنچنان که شهریار توصیف کرده به زیر پای‌کوبی شاد کودکان ورزقان و دیگر کودکان آن دیار بلرزد و نه زلزله./

نظر شما