شناسهٔ خبر: 36036773 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: همشهری آنلاین | لینک خبر

تاکید پلیس فتا بر لزوم احراز هویت افراد در سایت‌های خرید و فروش کالا

همشهری آنلاین: رئیس پلیس فتا تهران بزرگ ضمن هشدار به شهروندان درباره سایت‌های خرید و فروش کالا، گفت: این سایت‌ها باید هویت را احراز و فرد عرضه‌کننده کالا را معرفی کنند.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا، سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ  در یک برنامه رادیویی درباره سایت‌های خرید و فروش ملک و خودرو و کالا، گفت: با درخواستی که از دادستانی داشتیم، باید نسبت به برخورد قانونی با این سایت‌ها اقدام شود و در صورتی که امکانات و مقدورات لازم را ایجاد نکنند و امنیت این حوزه برقرار نشود، برخورد قانونی صورت گیرد.

وی منظور از امنیت را اینگونه بیان کرد: کاربران باید قابل شناسایی بوده و مواردی که باعث التهاب بازار می‌شود، مسدود شده و این موارد در سایت‌ها درج نشود.

به گفته سرهنگ کاظمی، در صورت درج هر گونه آگهی کاربر باید قابل شناسایی و معرفی به مراجع قانونی باشد.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ همچنین گفت: ما از این کسب‌وکارها حمایت کرده و دنبال بستر مناسبی هستیم که فعالیت برای اینگونه سایت‌ها فراهم شود؛ کاربران نیز باید به نحو شایسته از آن بهره ببرند.

سرهنگ کاظمی خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان دنبال حذف یا جایگزین نیستیم ولی با توجه به عملکرد این سایت‌ها باید تمهیداتی اتخاذ شود تا مشکلات و نواقص قانونی برطرف شود و امکان استفاده کاربران را به نحو احسن فراهم آورند.

وی با بیان اینکه سایت‌هایی نظیر دیوار و شیپور برای ادامه کار باید نواقص را برطرف کنند، گفت: این سایت‌ها باید احراز هویت کرده و فرد عرضه‌کننده کالا را معرفی کنند. خواست مراجع قضایی و پلیس تنها احراز هویت است و اعلام می‌شود این فرد حتی اگر سوء یا حسن نیت دارد، باید برای پلیس شناسایی شود و ما اقدام خاص دیگری نیاز نداریم.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ همچنین در پاسخ به این سوال که احراز هویت در کجا باید صورت گیرد، گفت: فردی که تصویر کالا را آپلود می‌کند، باید مشخص باشد چه کسی است تا کاربران فریب نخورند.

برچسب‌ها:

نظر شما