شناسهٔ خبر: 35999224 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

مهم‌ترین رویدادهای ورزشی خراسان رضوی در هفته‌ای که گذشت

مشهد- ایرنا- شکست تیم فوتبال شهر خودرو در جام حذفی، دعوت دوچرخه سوار خراسانی به تیم ملی، آغاز مسابقات تنیس قهرمانی کشور در مشهد و درگذشت پیشکسوت ورزش‌های رزمی خراسان رضوی از مهم‌ترین رویدادهای ورزشی این استان در هفته ای بود که آخرین روزش را طی می‌کنیم.

صاحب‌خبر -

در چهارچوب مسابقات دور یک هشتم نهایی جام حذفی، تیم‌های شهرخودروی مشهد و نفت مسجد سلیمان عصر چهارشنبه ۲۴ مهر ماه در ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد به دیدار هم رفتند که در پایان این دیدار تیم نفت مسجد سلیمان با تک گل دقیقه ۵۹ احمد الجبوری یک بر صفر تیم میزبان را شکست داد و به مرحله بعد راه یافت.

دعوت دوچرخه سوار خراسانی به تیم ملی

دبیر هیات دوچرخه سواری خراسان رضوی گفت: امین تیموری دوچرخه‌سوار این استان به اردوی تیم ملی جوانان کشور دعوت شد. اردوی تیم ملی به منظور ایجاد آمادگی برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا برگزار می‌شود.
مجید روح‌پرور افزود: اردوی یاد شده با حضور ۲۰ دوچرخه سوار از روز ۲۶ مهر ماه تا پایان این ماه در مجموعه ورزشی آزادی تهران و مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی نوجوانان آسیا سال آینده در تایلند برگزار می شود.

درگذشت پیشکسوت ورزش های رزمی خراسان رضوی

معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: سید حسن یحیوی پیشکسوت ورزش‌های رزمی خراسان رضوی روز یکشنبه در سن ۷۲ سالگی در مشهد درگذشت.

امیر زارعی افزود: مرحوم یحیوی دی ماه ۱۳۲۶ در بروجرد به دنیا آمد و از ۲۰ سالگی به همراه خانواده خود در مشهد ساکن شد. آن مرحوم در سال ۴۶، کشتی کچ را در باشگاه امام رضا (ع) مشهد راه اندازی کرد و بعدها به عنوان مربی شرکت برق مشهد استخدام شد و سپس به ورزش جودو روی آورد.
وی ادامه داد: این پیشکسوت ورزش های رزمی به خاطر توانایی در این رشته در چند فیلم سینمایی نیز هنرنمایی کرد و به عنوان مسئول کمیته پیشکسوتان هیات ورزش های رزمی نیز فعالیت داشت.

آغاز مسابقات تنیس قهرمانی کشور در مشهد

سلطنت حق نظر سرپرست هیات تنیس خراسان رضوی با بیان اینکه مسابقات تنیس قهرمانی کشور در دو بخش پسران و دختران روز ۲۰ مهر ماه  در مشهد آغاز شد افزود: در این مسابقات ۶۴ ورزشکار پسر و ۳۳ ورزشکار دختر در رده های سنی هشت تا ۱۰ سال و ۱۲ تا ۱۴ سال تا ۲۶ مهر ماه با هم رقابت می کنند.

آغاز مسابقات لیگ فوتبال کودکان خراسان رضوی

۳۵ تیم در قالب پنج گروه، نخستین لیگ فوتبال کودکان زیر ۱۲ سال استان خراسان رضوی را از ۲۰ مهره ماه در مشهد آغاز کردند. این رقابت‌ها  به صورت دوره ای و متمرکز در مناطق مختلف خراسان رضوی پیگیری می‌شود.

اعزام کاروان موتور سواری به کربلا

کاروان موتورسواران سنگین خراسان رضوی برای دومین سال به منظور شرکت در مراسم اربعین عازم کربلا شد.

 سرپرست هیات موتورسواری و اتومبیل‌رانی خراسان رضوی گفت: ۲۴ موتور سوار سنگین با حجم ۲۵۰ سی. سی با حمایت چهار اتومبیل پس از زیارت حرم امام رضا (ع) حرکت خود به سوی عتبات عالیات آغاز کردند.

همچنین ۴۰ دوچرخه‌سوار نیز از تربت حیدریه در قالب کاروانی به نام "شهدای ورزشکار" عازم کربلای معلی شدند.

نظر شما