شناسهٔ خبر: 35910483 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

سفینه SpaceX Crew Dragon تا ۲۰۲۰ فضانوردان را به فضا انتقال می‌دهد

شرکت اسپیس‌ایکس از اعزام فضانوردان به ایستگاه بین‌المللی فضایی تا اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، در آخرین کنفرانس خبری شرکت اسپیس ایکس که با حضور ایلان ماسک رئیس این شرکت برگزار شد، مسئولان پروژه سفینه فضاپیمای SpaceX Crew Dragon از آماده شده این سفینه در آینده‌ای نزدیک و تا پیش از پایان سال ۲۰۱۹ میلادی خبر داد. این سفینه احتمالا در اوایل سال ۲۰۲۰ تعدادی از فضانوردان را به ایستگاه بین‌المللی فضایی انتقال می‌دهد.

بیشتر بخوانید: ثبت تصویری از ستاره‌های دوقلوی مرموز + تصویر

شرکت اسپیس‌ایکس از لحاظ توان تخصصی و مالی سرمایه گذاری گسترده‌ای را برای توسعه پروژه‌های فضایی خود به ویژه سفینه فضاپیمای SpaceX Crew Dragon اختصاص داده است. این شرکت برای کسب موفقیت در اهداف خود و پیشرفت سریع‌تر پروژه‌های فضایی گوناگون با سازمان‌های فضایی کشور‌های مختلف جهان همکاری می‌کند.

سفینه SpaceX Crew Dragon تا ۲۰۲۰ فضانوردان را به فضا انتقال می‌دهد

سفینه فضاپیمای اسپیس‌ایکس زودتر از موعد به فضا پرتاب می‌شود

اگرچه سازمان‌های دولتی مانند ناسا تا حدود از SpaceX حمایت مالی می‌کنند و عمده هزینه‌های این شرکت از طریق بخش خصوصی و شرکت‌های همکاری کننده با اسپیس‌ایکس تامین می‌شود. در کنفرانس خبری اسپیس‌ایکس تعداد از مهندسان این شرکت به آزمایش‌های متعدد روی سفینه SpaceX Crew Dragon اشاره کردند و گفتند: "ما برای حصول اطمینان از موفقیت و ایمنی کامل سفینه SpaceX Crew Dragon آزمایش‌های گوناگونی را طراحی کرده‌ایم. بخش زیادی از این آزمایش‌ها تاکنون با موفقیت طی شده است. مهم‌ترین دغدغه ما حفظ ایمنی فضانوردان هنگام پرواز با این سفینه است."

صنایع اسپیس‌ایکس تا پیش از کنفرانس خبری روز‌های اخیر زمان پرتاب سفینه خود به سمت ایستگاه بین‌المللی فضایی را اواخل سال ۲۰۲۰ و شاید در سال ۲۰۲۱ اعلام کرده بود و از همین رو خبر اتمام زودتر از موعد سفینه SpaceX Crew Dragon تا حدود زیادی مردم و رسانه‌های تخصصی خبر‌های هوا و فضا را شگفت‌زده کرد.

سفینه SpaceX Crew Dragon تا ۲۰۲۰ فضانوردان را به فضا انتقال می‌دهد

هم‌اکنون شرکت‌های خصوصی بسیار محدودی در جهان در زمینه صنایع فضایی فعالیت می‌کنند و اسپیس‌ایکس با کسب موفقیت در اهداف بلند پروازانه خود می‌تواند خود را به عنوان یکی از قطب‌های صنعت فضایی معرفی و به اثبات برساند.

انتهای پیام/

خبرهای خوش شرکت اسپیس‌ایکس برای علاقه‌مندان به علوم فضایی

نظر شما