شناسهٔ خبر: 35910390 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: افکارنیوز | لینک خبر

آمریکا و اروپا به دنبال تجزیه کشورهای اسلامی هستند

مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام گفت: ترکیه از طرفی هوس دارد سرزمین سابق عثمانی را برگرداند و از طرفی با توطئه تجزیه مواجه است.

صاحب‌خبر -
به گزارش افکارنیوز،

 محمدحسن قدیری ابیانه مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام درباره تجاوز ترکیه به شمال سوریه گفت: آمریکا، انگلیس، اروپا و رژیم صهیونیستی به دنبال لطمه زدن و تجزیه کشور‌های اسلامی هستند و می‌خواهند قومیت‌ها را برای تجزیه‌طلبی تحریک کنند.

اخبار سیاسی- مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام با بیان اینکه آن‌ها در سوریه قومیت‌ها را تحریک کردند، ادامه داد: متاسفانه دولت ترکیه به دام غرب افتاد و در این بازی اسیر دشمنی غربی‌ها با خود نیز شد.

او افزود: کودتای اخیر در ترکیه که با اطلاع غربی‌ها انجام شده بود بیدارباشی برای اردوغان بود که موضوع تجزیه ترکیه نیز مورد بحث غربی‌ها است. ترکیه از طرفی هوس دارد بخشی از سرزمین تحت سلطه سابق عثمانی را برگرداند و از طرفی با خطر توطئه تجزیه کشور خود مواجه است.

 قدیری ابیانه با بیان اینکه اقدام اردوغان در شمال سوریه برای جلوگیری از تجزیه طلبی علیه کشور ترکیه است، خاطرنشان کرد: آمریکا دیگر از

کرد‌های سوریه حمایت نمی‌کند هرچند ترکیه بدون هیچ چراغ سبزی به سوریه حمله کرده است.

او با بیان اینکه ایران با حملات ترکیه به شمال سوریه موافق نیست، افزود: دولت اردوغان قاطعانه ایستاده و به دنبال سرکوب هرگونه تجزیه طلبی است و به خوبی فهمیده که غربی‌ها دشمن ترکیه هستند و به موضع‌گیری علیه آمریکا روی آورده است.

 

نظر شما