شناسهٔ خبر: 35910314 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

توافق برای ورود ارتش سوریه به شهر منبج

تهران – ایرنا – ارتش سوریه تجهیزات گسترده خودرا برای ورود به شهر منبج در اطراف آن شهر مستقر کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، براساس توافق میان دولت سوریه و نیروهای دمکراتیک، ارتش سوریه قرار است کنترل این شهر را برعهده بگیرد.

این خبرگزاری روسی شنبه شب به نقل از منابع میدانی اعلام کرد که ورود نیروهای ارتش سوریه قرار است بر اساس توافق میان روسیه و سوریه از یک طرف و روسیه و آمریکا از سوی دیگر انجام شود.

براساس این توافق یگان های ارتش سوریه با سلاح های سنگین و متوسط خود در شهر منبج مستقر می شوند و پرچم سوریه برهمه ادارات دولتی و ورودی ها و خروجی های این شهر برافراشته خواهد شد.

این اقدام برای جلوگیری از تجاوز ارتش ترکیه و تروریست های هم پیمان آن به شهر منبج انجام شده است.

آخرین تجهیزات نظامی آمریکا روز شنبه از شهر منبج در شمال شرق استان حلب سوریه خارج شد.

ارتش ترکیه به همراه گروه های تروریستی هم پیمان خود از روز چهارشنبه گذشته عملیاتی را با نام «چشمه صلح» به بهانه مبارزه با کردهای سوریه در شمال و شمال شرق این کشور آغاز کرد.

اقدام ترکیه برای حمله به شمال سوریه برغم مخالفت های گسترده منطقه ای و جهانی صورت گرفت.

کارشناسان سیاسی و شخصیت های مختلف در کشورهای جهان این اقدام ترکیه را ورود به باتلاق سوریه خوانده اند.

برخی کارشناسان سیاسی سوریه معتقدند که ترکیه پیش تر با حمایت از تروریست ها در سوریه نتوانسته بود به اهداف خود برسد و اکنون با توجه به شکست تروریست ها و مشکلاتی که آنان برای آنکارا ایجاد کرده اند، خود وارد میدان سوریه شده است.

پیش تر، ارتش ترکیه از سال ٢٠١۶ میلادی به این طرف در دو عملیات سپر فرات (۳ شهریور ۹۵ تا ۹ فروردین ۹۶) و عملیات شاخه زیتون (۳۰ دیماه ۹۶ تا ۴ فروردین ۹۷) با همکاری گروه‌های تروریستی مورد حمایت خود، چهار هزار کیلومتر از خاک سوریه از جمله  شهرهای الباب، اعزاز، جرابلس و عفرین در شمال این کشور را تصرف کرده بود.

نظر شما