شناسهٔ خبر: 35910128 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: دانشجو | لینک خبر

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل مطرح کرد؛

جریان بددل منکر جنبش علمی کشور کیست؟

جامعه علمی ایران اگر به هوش باشد شناخت این غده سرطان زا خیلی دشوار نیست، کسانی که می‌گفتند امکان ندارد دانشمندان هسته‌ای بتوانند آزمایش درهمتنیدگی دو فوتون کوانتومی را انجام بدهند و بعد که انجام دادند مقاله امید‌ها و بیم‌ها نوشتند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، حمزه دستیار، دبیر سیاسی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل پیرامون دیدار مقام معظم رهبری با نخبگان علمی کشور و جریان بدلی که منکر جنبش علمی کشور هستند گفت: جریانی ضعیف النفس و وا داده در در فضای کشور همواره بر طبل ما نمی توانیم کوبیده اند، جریانی که جنبش علمی کشور را قبول ندارد، خود اتکایی را نمی پذیرد و همواره سعی در تضعیف رشد علمی بی نظیر کشور دارد.

وی ادامه داد: این فکر بیمار که ثمره غربگراییست و در اکثر مواقع غرض ورزانه دستاوردهای ملی را زیر سوال می برند، گستره وسیعی در مسئولیت های متفاوت دارد و هسته های دانشگاهی سازمان یافته ای نیز دارد.

دستیار گفت: جریانی که از درج پرچم و علم عزای امام حسین(ع) در دانشکده های مختلف دانشگاه های مطرح کشور جلوگیری می کنند، عده ای از جریان بدخواه و بد دل جنبش علمی جریانی هستند که تحت عنوان اینکه «ما فیزیکدانیم» ابتدا بیانیه زدند و گفتند امکان غنی سازی و راه اندازی نیروگاه های هسته ای و در کل انرژی هسته ای توسط ایران وجود ندارد و حتی نامه ای به رهبری نوشتند که این حرف هایی که گفته می شود و «ما می توانیم» دروغ است «ما نمی توانیم» بعد که دیدند توانستیم و شد گفتند انرژی هسته ای سودی ندارد و کلا کار اشتباهی است.

عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن هاس اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های کشور گفت: جامعه علمی ایران اگر به هوش باشد شناخت این غده سرطان زا خیلی دشوار نیست، کسانی که می گفتند امکان ندارد دانشمندان هسته ای بتوانند آزمایش درهمتنیدگی دو فوتون کوانتومی را انجام بدهند و بعد که انجام دادند مقاله امیدها و بیم ها نوشتند.

او ادامه داد: جریانی که بنیه و ساختار علمی کشور را به واسطه مسئولیت های راهبردی در وزارت علوم و وزارت بهداشت به سمتی سوق داد که هر که مقاله بیشتری برای غربی ها بفرستد ارزش بیشتر و امتیاز بیشتری دارد، گزاره ای که امروز غلط بودنش مسجل است؛ از افرادی صحبت می کنیم که یکی از آن ها در سال 65 بعنوان دبیر اجرایی کنفرانسی در رژیم اشغالگر اسرائیل انتخاب شد و بعدها با پادرمیانی بخشیده شد.

دستیار افزود: این شبکه ناامیده کنند و خطرناک در سطوح مختلف حضور دارند و جوان انقلابی، جوان فرهیخته و نخبه کشور را به سمت علوم ترجمه ای و برون گرایی سوق می دهد، کسانی که می گفتند برای اداره کشور مدیر از بیرون بیاوریم در زمره این جریانند، کسانی که سال های سال مسئولیت داشتند و همواره از خودکفایی در صنایع گریختند و بومی سازی صنعت نفت، پالایشگاه ها و ساخت پتروپالایشگاه ها را زمین زدند.

دستیار در پایان گفت: جوان ایرانی روز به روز در مسیر رشد و شکوفایی قرار دارد و دستاوردهای علمی ایران و سرعت رشد علمی ما از قدرت انکار جرین بدخواه و بد دل جنبش علمی فراتر است، زور امید و اعتماد فراتر از ناامیدی و تسلیم است و امروز ایران اسلامی در مسیر ما می توانیم مقتدرانه گام برمی دارد ولی شناخت و مقابله با جریان نا امید کننده خود لازمه تسریع بخشی به این انقلاب در عزم و اراده هاست.

منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

نظر شما