شناسهٔ خبر: 35908430 - سرویس گوناگون
نسخه قابل چاپ منبع: پارسینه | لینک خبر

ماهی سالمون کنجدی با سس لیمو

این غذا میتونه برای کسانی که ماهی به خصوص سالمون را دوست دارند غذای لذیذی باشه و برای کسانی که با بوی ماهی و خودماهی مشکل دارند تجربه جدیدی باشه برای تجدید نظر در ذائقه شان.

صاحب‌خبر -
مواد مورد نیاز:
فیله ماهی سالمون (یا فیله ماهی دلخواه) ۶۵۰ تا ۸۰۰ گرم
سویا سس ۳ ق. س. کنجد بو داده شده ۳ ق. س. پیازچه تمام قسمت‌های آن ۶ عدد
کدو سبز ۲ عدد بزرگ
پوست لیمو ترش رنده شده ۱ ق. س. زردچوبه ۱/۲ ق. چ. آب ماهی یا آب معمولی ۶ ق. س. خامه غلیظ ۳ ق. س. آب لیمو ترش ۲، ۱/۲ ق. س. نمک و فلفل به میزان مورد نیاز
لیمو ترش و پیازچه برای تزیین


طرز تهیه سالمون کنجدی با سس لیمو:
ابتدا ماهی را شسته و پوست و تیغ (درشت و بزرگ هستند) آن را جدا کنید. سپس آن را به قطعات ۴x۲ سانتی برش دهید آن‌ها را خوب خشک کنید و در ظرف گودی بریزید سویا سس و نمک و فلفل را با آن مخلوط کنید و دقت کنید تمام قسمت‌ها آغشته به سویا سس شوند. بگذارید ۳۰ دقیقه در این سس بماند تا مزه دار شود. بعد این مدت کنجد را درون ظرف بریزید و ماهی‌ها را خوب آغشته به کنجد کنید.. در یک تابه روغن بریزید و بگذارید داغ شود ماهی‌ها را در آن سرخ کنید برای هر طرف ۳ دقیقه کافی است. ماهی‌ها را از روغن در بی آورید و بر روی حوله کاغذی بگذارید تا روغن اضافی گرفته شود. آنرا گرم نگه دارید تا مراحل بعدی آماده شود.
کدو‌ها را با پوست حبه قندی کمی بزرگتر خرد کنید. پیازچه‌ها را هم به صورت مورب خرد کنید ۱ بند انگشتی. اکنون ۲ قاشق سوپخوری روغن را داخل ماهی تابه بریزید؛ و کدو را به همراه پیازچه‌ها در زوغن ریخته و به مدت ۲ تا ۳ دقیقه سرخ کنید. سپس پوست لیمو ترش، آب لیمو ترش، رزدجوبه و آب ماهی یا آب معمولی را به آن اضافه کنید و بگذارید جوش بیاید. خامه را به آن اضافه کنید (قبلش خامه را با چنگال بزنید) و خو بزنید تا مخلوط شوند. اکنون ماهی‌های سرخ کرده را به این مخلوط اضافه کنید و آهسته هم بزنید تا ماهی به خوبی با سس و سبریجات مخلوط شود و داغ شود. احتیاجی به پخت بیشتر نیست، چون در این غذا که به نوعی از غذا‌های چینی است سبزیجات کمی باید دندانگیر باشد.. آنرا در ظرف کشیده و با لیمو و پیازچه تزیین کنید. این غذا باید کاملا مخلوط شود در عکس برای نمایان شدن ماهی، غذا مخلوط نشده است.

منبع: daarchin.persianblog.ir

نظر شما