شناسهٔ خبر: 35877865 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

ترامپ: هیچ نیرویی در منطقه‌ای که ترکیه به آن حمله کرده نداریم

رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر تأکید کرد که هیچ‌یک از نظامیان آمریکایی در منطقه‌ای که ترکیه به آن حمله کرده است، حضور ندارند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا بعد از ظهر پنج‌شنبه به وقت محلی طی پیامی در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر اعلام کرد آمریکا هیچ نیرویی در مناطقی که از روز گذشته زیر آتش نیروهای ارتش ترکیه قرار گرفته، ندارد.

دونالد ترامپ در این پیام توئیتری اظهار داشت: «ما حکومت داعش را 100 درصد شکست داده‌ایم و دیگری هیچ نیرویی در منطقه‌ای که از سوی ترکیه در سوریه هدف حمله قرار گرفته است، نداریم. ما کارمان را عالی انجام دادیم! اکنون ترکیه در حال حمله به کُردها است. آنها از 200 سال قبل تاکنون با هم در حال جنگ بوده‌اند.»

وی افزود: «اکنون ما باید یکی از این سه گزینه را انتخاب کنیم: هزاران نیرو به سوریه بفرستیم و به صورت نظامی پیروز شویم؛ از طریق اعمال تحریم به اقتصاد ترکیه شدیداً آسیب بزنیم؛ یا برای حصول یک توافق بین ترکیه و کُردها میانجی‌گری کنیم.»

ارتش ترکیه پس از اعلام تصمیم دولت ترامپ برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از شمال شرقی سوریه، نیروها و ادوات نظامی خود را در مرز مشترک با سوریه مستقر کرد و از بعد از ظهر روز چهارشنبه نیز عملیات نظامی خود علیه نیروهای کُرد متحد آمریکا را آغاز کرد.

خروج نیروهای آمریکایی از شمال شرقی سوریه که به‌عنوان چراغ سبزی برای اقدام نظامی ترکیه علیه کُردهای متحد آمریکا قلمداد شده، مخالفت نمایندگان ارشد کنگره آمریکا را به دنبال داشته و آنها در خصوص پیامدهای این تصمیم به ترامپ هشدار داده‌اند.

دونالد ترامپ از روز دوشنبه با انتشار پیام‌هایی در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر به ترکیه هشدار داده است که اگر در شمال شرقی سوریه پا را از حد فراتر بگذارد، با واکنش شدید واشنگتن مواجه خواهد شد.

وی ساعاتی پیش نیز در پیامی توئیتری بار دیگر ترکیه را تهدید کرد که اگر قواعد بازی را در شمال شرقی سوریه رعایت نکند، آمریکا با استفاده از حربه تحریم علیه به اقتصاد این کشور ضربه خواهد زد.

انتهای پیام/.

نظر شما