شناسهٔ خبر: 35877769 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: پارسینه | لینک خبر

دبیر ستاد اربعین: تمام مرز‌ها باز است

دبیر ستاد مرکزی اربعین گفت: تمام مرز‌ها برای زائران اربعین باز است و پیش بینی‌های لازم نیز برای موارد ضروری انجام شده است.

صاحب‌خبر -

احمد محمدی فر در گفت وگویی تلویزیونی افزود: از ابتدای عملیات اربعین پیش بینی لازم اتوبوس در آنسوی مرز کرده بودیم و همچنین در چند روز گذشته گفت: وگو‌های مستمر با مقام‌های عراقی برای انتقال زائران ایرانی داشته ایم.

دبیر ستاد مرکزی اربعین ادامه داد: در این زمینه یک هزار و ۲۵۰ اتوبوس و ۲۵۰ وسیله نقلیه دیگر آماده کردیم که به عراق منتقل کنیم.

وی اظهار داشت: همگی زائرینی که امروز در مرز مانده بودند، منتقل شدند.

احمدی فر گفت: مشکلی که در ارتباط با حمل و نقل و معطلی زائران وجود دارد، عدم وجود زیرساخت‌های کافی، راه‌های مناسب و معبر‌های شلوغی هست که در عراق با آن مواجه هستیم.

دبیر ستاد مرکزی اربعین افزود: امروز تعداد قابل توجهی اتوبوس به مرز‌های مهران و خسروی و نیز مرز‌های جنوبی مثل شلمچه منتقل کردیم که از معطلی زائران جلوگیری شود.

وی ادامه داد: به رغم اینکه زائران امسال نسبت به سال گذشته چهار برابر شدند، اما خوشبختانه کلیه آن‌ها از مرز‌ها به داخل عراق منتقل شدند.

احمدی فر همچنین گفت: زائران برای بازگشت سفرشان را مدیریت کنند.

حرکت خودجوش زائران اربعین حسینی از روز‌های آغازین ماه صفر به سمت گذرگاه‌های مرزی شروع شده و در چند روز مانده به روز اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام و یاران و اصحاب آن حضرت، به اوج خواهد رسید.

نظر شما