شناسهٔ خبر: 35860262 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

امام جمعه یزد:

برنامه‌های فرهنگی بی‌هدف مشکل جوانان را حل نمی‌کند

یزد ـ امام جمعه یزد گفت: بسیاری از برنامه هایی که اکنون به عنوان کار فرهنگی در استان یزد اجرا می شود، بی‌هدف است و این این برنامه ها مشکل جوانان را حل نمی کند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدرضا ناصری در جلسه شورای سیاستگذاری مهدویت استان یزد با تاکید بر اهمیت برنامه های دینی و فرهنگی اظهار داشت: برنامه های دینی و فرهنگی باید با اشراف و اعتقاد برگزار شود در حالی که اکنون به نظر می رسد برخی مسئولان و نهادها تنها به صرف اینکه بگویند برنامه ای برگزار شده، اقدام به اجرای بسیاری از برنامه ها می کنند.

وی افزود: برخی مسئولان اصلا به برنامه های فرهنگی و دینی توجه و اعتقادی ندارند بنابراین یا برنامه های فرهنگی برای آنها اولویت ندارد یا بی هدف و بی محتوا اجرا می شود.

ناصری عنوان کرد: مسئولان برای پروژه‌های عمرانی گاه تا میلیاردها تومان هزینه می کنند اما برای این پروژه هیچ برنامه و پیوست فرهنگی تعریف نمی شود یا اگر بشود، برای آن بودجه ای در نظر گرفته نمی شود.

امام جمعه یزد تصریح کرد: در کشورهایی نظیر ترکیه بخش قابل توجهی از بودجه دستگاه ها صرف مباحث دینی و فرهنگی می شود اما در ایران هنوز این باور در مسئولان ارشد کشور شکل نگرفته که در هنگام تنظیم بودجه، به مسائل فرهنگی هم توجه داشته باشند.

ناصری‌ با تقدیر از اقدامات آموزش و پرورش در زمینه اقدامات فرهنگی طی چند سال اخیر گفت: امروز در فضاهای مجازی و از طرق مختلف ایجاد شبهه بسیار زیادی در بین جوانان و نوجوانان انجام می‌شود تا آنها را از دین دور کنند.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: نهادهای فرهنگی و دینی و به ویژه آموزش و پرورش باید برنامه‌ریزی دقیقی در ارتباط با شبهه‌زدایی از جوانان و نوجوانان داشته باشند.

وی تصریح کرد: این موضوع تنها محدود به آموزش و پرورش یا سازمان تبلیغات نیست و همه ادارات و نهادها وظیفه دارند که نسبت به فعالیت‌های فرهنگی و دینی حداقل در گستره کارکنان خود داشته باشند.

ناصری خاطرنشان کرد: فطرت خدایی در وجود همه انسان‌ها قرار دارد به ویژه اگر در ارتباط با کودکان، نوجوانان و جوانان برنامه‌های فرهنگی و بصیرت‌افزایی خوب و مناسبی داشته باشیم، به طور قطع آنها از مسیر الهی دور نمی‌شوند و تهاجم فرهنگی دشمن در آنها تاثیر نمی‌گذارد.

امام جمعه یزد افزود: در این حوزه باید توجه داشت برنامه‌های تاثیرگذار و البته منسجم داشته باشیم چرا که دیده می‌شود برخی برنامه‌ها در قالب فعالیت‌های فرهنگی انجام می شود که هیچ برنامه‌ریزی و هدفی را دنبال نمی‌کنند و تنها به دنبال برگزار شدن برنامه هستند.

نظر شما