شناسهٔ خبر: 35859610 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: راه دانا | لینک خبر

مدیرکل حج و زیارت مازندران عنوان کرد

ثبت‌نام 105 هزار زائر مازندرانی‌ برای اربعین/زائران بیمه را جدی بگیرند

مدیرکل حج و زیارت مازندران گفت: از زمان آغاز ثبت‌نام اربعین تاکنون 105 هزار نفر از مازندرانی‌ها برای اربعین در سامانه سماح ثبت‌نام کردند.

صاحب‌خبر -

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سیدحبیب‌الله ساداتی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، اظهار کرد:  از آغاز ثبت‌نام اربعین یعنی یکم شهریور ماه امسال تاکنون 105 هزار نفر از مازندرانی‌ها برای اربعین در سامانه سماح ثبت‌نام کردند درحالی‌که پیش‌بینی‌ها تا 100هزار نفر بود و همچنان نیز ثبت‌نام ادامه دارد.

وی افزود: زائران از  19 شهریور ماه امسال مصادف با (10 محرم 1441) تا هفتم آبان ماه امسال (30 صفر 1441) بدون نیاز به گرفتن روادید و به شرط ثبت‌نام در سامانه سماح همراه با گذرنامه معتبر برای زیارت اربعین وارد کشور عراق می‌شوند که مدت اقامت در خاک عراق همچون گذشته یک ماه از تاریخ ورود است که لازم است باتوجه به تعداد زیاد زائران سفر خود را کوتاه کنند.

مدیرکل حج و زیارت مازندران با بیان اینکه ثبت‌نام زائران ادامه دارد، اضافه کرد: لازم است زائران بحث بیمه را جدی بگیرند.

این مسئول تصریح کرد: با وجود هشدارها و توصیه‌های فراوان همچنان دفاتر غیرمجاز زیارتی در حال فعالیت هستند که این دفاتر قصد سودجویی دارند.

ساداتی خاطرنشان کرد: در زمینه برخورد با دفاتر غیرمجاز زیارتی اسامی کاروان‌های غیرمجاز به‌صورت دوره‌ای درحال انتشار است تا مردم دچار سردرگمی و نگرانی نشوند و با آگاهی از اینکه این دفاتر غیرمجاز بوده فریب نخورند.

وی در پایان گفت: سال گذشته 51 هزار مازندرانی به اربعین اعزام شدند که امسال شاهد حضور جمعیت دو برابری در این مراسم هستیم.

انتهای پیام/

نظر شما