شناسهٔ خبر: 35859439 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

کارکنان ناجا با جان و دل در خدمت زائران اربعین هستند

فرمانده نیروی انتظامی گفت: امسال هم با دل و جان و علاقه پای کار هستیم و ناجا بر حسب وظیفه و نیاز در خدمت زائران اربعین خواهد بود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ، سردار حسین اشتری در جلسه ستاد اربعین استان ایلام با بیان اینکه خدا را شاکریم که امسال هم توفیق پیدا کردیم خادم زائران ابا عبدالله الحسین (ع) باشیم از تعامل و مشارکت همه مسئولان استانی، سازمان‌ها و نهاد‌های مختلف با نیروی انتظامی به منظور تسهیل در تردد زائران تقدیر کرد.

او گفت: امسال هم با دل و جان و علاقه پای کار هستیم و ناجا بر حسب وظیفه و نیاز در خدمت زائران اربعین خواهد بود.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه بیش از نیمی از جمعیت زائران اربعین از مرز مهران عبور می‌کنند، عنوان کرد: با توجه به اینکه بازگشت اکثر زائران از مرز مهران است، بایستی آمادگی ما بیش از پیش باشد.

سردار اشتری بیان کرد: امنیت زائران برای ما بسیار مهم است و جا دارد از عزیزانمان در سپاه، ارتش، دستگاه قضائی و سایر دستگاه‌های متولی امنیت که ما را یاری کرده اند، تقدیر و تشکر کنم.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور اظهار کرد: بحث تردد زائران، از اهمیت بسزایی برخوردار است بنابراین بایستی مراقبت لازم انجام شود تا خدای ناکرده زائری آسیب نبیند.

او به نقش تاثیر گذار موکب داران در کمک به نیروی انتظامی اشاره کرد و افزود: تسهیلات لازم برای تردد موکب داران در مرز بایستی ایجاد شود.

فرمانده ناجا، موضوع پارکینگ‌ها را مهم و اساسی دانست و اضافه کرد: گرچه مسئولیت آن با سازمان‌های دیگر است، اما مراقبت از اموال مردم باید به صورت ویژه از سازمان‌های متولی مطالبه گری شود.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور، انضباط داخل شهر مرزی را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: بایستی سعی شود، هیچ مشکلی برای شهروندان و زائران به دلیل بی نظمی به وجود نیاید.

فرمانده ناجا تاکید کرد: خوشبختانه مردم همکاری بسیار خوبی دارند، اما تأکید می‌کنم به هیچ کسی بدون مجوز اجازه عبور از مرز را نخواهیم داد.

او یادآورشد: برای مشمولان نیز امسال تسهیلات ویژه‌ای را در نظر گرفته ایم و این عزیزان می‌توانند در مرز‌های چهارگانه این تسهیلات برای عبور از مرز را دریافت کنند.

سردار اشتری با اشاره به اینکه بایستی در کنار سازمان‌های مختلف قرار بگیریم تا مردم کمتر دچار زحمت شوند، اعلام کرد: از ابتدای محرم تا کنون به صورت تدریجی زائران برای زیارت عتبات از کشور خارج شده اند، اما در برگشت این حجم مسافر طی ۳ تا ۴ روز قصد بازگشت به کشور را دارند لذا بایستی آمادگی ما دو چندان باشد تا کام مردم عزیز تلخ نشود.

 

انتهای پیام/ د

خدمت ناجا به زائران اربعین حسینی

 

برچسب‌ها:

نظر شما