شناسهٔ خبر: 35855036 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

نایب رییس بانوان کمیته ملی المپیک:

دولت تدبیروامید زیرساخت‌های حضور بانوان در ورزشگاه‌ها را فراهم کرده است

طاهره طاهریان که یکی از ستون های ورزش بانوان در سال های پس از انقلاب به شمار می رود با بیان اینکه مباحث مرتبط با حضور بانوان در استادیوم ها یک موضوع ورزشی است و باید از تلفیق آن با مباحث سیاسی جلوگیری کرد، اظهار داشت: برخی دشمنان اقتدار ایران، این موضوع را دستمایه قرار دادن و با ایجاد همبستگی میان ورزش و سیاست به فکر انتفاع برای اهداف خود بودند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، طاهره طاهریان، نایب رئیس بانوان کمیته ملی المپیک در گفتگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان  با یادآوری سابقه 40ساله حضور موثر بانوان در ورزش کشور گفت: تاکنون بارها و بارها شاهد حضور بانوان در سالن های سرپوشیده و میادین ورزشی بوده ایم و به لطف خدا هیچ ناهنجاری به وجود نیامده زیرا علاقه مندان ورزش افرادی با فرهنگ و با اصالت هستند. تجربه حضور بانوان در مسابقاتی همچون والیبال و بسکتبال بسیار دلگرم کننده بوده است.

او با اشاره به تاثیر به سزای حضور تماشاچیان در افزایش میزان موفقیت ورزشکاران گفت: همواره تماشای بازی ها و مسابقات سطح بالا و حرفه ای هم برای بازیکنان و هم تماشاچیان منشا خیر خواهد بود .زیرا افراد با هر سطح تبحر در آن شاخه، پس از تماشای مسابقه و کسب تجربه با انگیزه بیشتری به ورزش می پردازند.

طاهریان علاقه مندی قشر وسیعی از بانوان به شاخه مختلف ورزشی را دلیلی محکم برای ایجاد حق مطالبه آنها برای حضور در استادیوم ها بیان کردو اظهار داشت: در برخی  رشته ها از سوی بانوان شاهد ابراز علاقه برای حضور در آوردگاه مسابقه نیستیم اما رشته های توپی با اقبال بیش تری مواجه اند.

او پیگیری مجدانه وزارت ورزش و جوانان، برای فراهم آوردن شرایط حضور بانوان در استادیوم ها را شایان تقدیر دانست و گفت: همواره از سوی مسئولین ورزش کشور برای فراهم آوردن شرایط حضور بانوان در استادیوم ها تلاش شده اما برای تکمیل زیر ساخت ها و ایجاد بستری در خور شان بانوان در دولت تدبیر و امید بیشترین اهتمام ورزیده شده است.

پیشکسوت ورزش بانوان با اعلام اینکه با تلاش دولت تدبیر و امید زیرساخت ها در تمام استادیوم های کشور برای ورود بانوان به ورزشگاه ها آماده است تاکید کرد: ورودی جداگانه، مکان ویژه بانوان، سرویس بهداشتی جداگانه، معبرها و راهروی جداگانه، جایگاه و انتظامات جداگانه همگی آماده است تا بانوان با رعایت ملاحظات فرهنگی و شرعی و امنیت کامل وارد ورزشگاه ها شوند.

در خاتمه این مسئول ورزشی در حوزه بانوان با تاکید بر اینکه علاقه مندان به ورزش عموما انسان های دارای خصایص نیک اخلاقی هستند اظهار امیدواری کرد که همچون قبل و سایر رشته ها حضور بانوان در جایگاه تماشاچیان منشا خیر است و منجر به برگزاری هرچه بهتر این مسابقه خواهد شد.

نظر شما