شناسهٔ خبر: 35849974 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: آریا | لینک خبر

نقوی حسینی در گفتگو با آریا:

دولت تعامل خوبی با مجلس دهم نداشت/ در استیضاح ها کوتاه آمدیم

صاحب‌خبر -
دولت تعامل خوبی با مجلس دهم نداشت/ در استیضاح ها کوتاه آمدیم

خبرگزاری آریا- در این دوره دولت تعامل خوبی با مجلس نداشت.
سیدحسین نقوی حسینی، نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس دهم و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه در گفتگو با خبرنگار پارلمانی آریا در ارزیابی خود از عملکرد مجلس دهم اظهار داشت: مجلس دهم فارغ از فعالیت های قانون گذاری، موضع گیری های عرصه بین المللی، نطق ها، طرح ها و لوایح که معمولا در مجالس مشترک است، ماهیت متفاوتی با مجالس گذشته داشت. تصمیم گیری در مجلس دهم به دلیل وجود سه فراکسیون خیلی سخت بود. در مجالس گذشته 2 فراکسیون وجود داشت؛ فراکسیون اکثریت و فراکسیون اقلیت. در حال حاضر 3 فراکسیون داریم که هیچ کدام هم اکثریت نیستند، معلوم نیست که کدامیک باید در خصوص عملکرد مجلس پاسخگو باشند. ضمن اینکه در مجلس دهم حاشیه سازی های زیادی وجود داشت. از جمله اینکه گفته می شد برخی نمایندگان به دنبال زمین، مسکن و بورس هستند. اما این موارد و حاشیه سازی ها در مجالس گذشته کمتر بوده است. مجالس گذشته بیشتر سیاسی بودند.
وی در خصوص تعامل دولت با مجلس دهم افزود: تعامل مجلس دهم با دولت خوب بود. در خیلی موارد و حتی در استیضاح هایی که صورت گرفت، مجلس کوتاه آمد. در هر حال فراکسیون بزرگ و مهمی در مجلس، فراکسیون حامی دولت بود. اما در این دوره دولت تعامل خوبی با مجلس نداشت.
نقوی حسینی در خصوص طرح شفافیت عملکرد نمایندگان مجلس نیز با ابراز اینکه هر سه بار که طرح به مجلس آمده موافق آن بودم، تاکید کرد: یکی از خروجی مهم این مجلس همین طرح بود. ضمن اینکه برنامه ششم توسعه،  طرح رفع موانع تولید، بازنگری قانون تجارت و مالیات بر ارزش افزوده هم از خروجی های مهم مجلس دهم بود.
وی از طرح اصلاح قانون انتخابات به عنوان پر چالش ترین های مجلس دهم نام برد که به نتیجه هم نرسید.


نظر شما