شناسهٔ خبر: 35559373 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرآنلاین | لینک خبر

محمودصادقی: چرا یک مجتمع حوزوی باید واحد صنعتی را اداره کند؟/کنایه به موهای نامرتب جانسون از سوی نماینده اصولگرا /نگاهی به نطق نمایندگان مجلس

محمود صادقی گفت: من واقعا نمی‌فهمم  آیا یک مجتمع حوزوی که کارش تربیت طلاب است می‌تواند یک واحد صنعتی را اداره کند؟! کاری که اخیررا در ارا ک رخ داده است و همچنین درمورد لاستیک سازی دنا رخ داد لذا باید بازنگری این سیاست‌ها مورد توجه قرار گیرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرآنلاین، محمود صادقی نماینده مردم تهران در نطق میان دستور خود ضمن گرامی داشت یاد رزمندگان دلاور و بی ادعا در هفته دفاع مقدس، گفت: ما همه روزه شاهد اعتراض کارگران از جمله کارگران هفت‌ تپه، هپکو و سایر واحدهایی هستیم که از طریق خصوصی‌سازی‌ها واگذار شده‌اند. این روند ایجاب می‌کند که روند خصوصی سازی و سیاست‌هایی که قریب به دو دهه انجام شده است مورد نقد و بازبینی قرار بگیرد.

او ادامه داد: چون بیشترین حجم واگذاری‌ها به صورت بلوکی انجام شده است یکی از اهداف کلی یعنی گسترش مالکیت عمومی و تامین عدالت اجتماعی محقق نشده است. بنابر آمارهای بخش خصوصی سازی سهم خصوصی واقعی از واگذاری ها تنها حدود ۱۷ درصد بوده است و عمده سهم متقاضیان متعلق به نهادهای غیردولتی  بوده است و سهم خصوصی سازی واقعی بسیار اندک است این درحالی است که نهادهای غیر دولتی سهمی بیشتر از ۶۰ درصد را در اختیار دارد و این وضعیت باعث شده است ما با یک پدیده مبهم و غیر شفاف که آن را خصولتی‌ها نامیده‌اند مواجه شده‌ایم.

صادقی گفت: در دنیا نمونه‌های موفق خصوصی‌سازی اولا از شفافیت برخوردار بوده است و ثانیا از بنگاه‌های کوچک شروع کرده‌اند و بنگاه‌های بزرگ در مراحل بعدی بوده است کاری که ما برعکس انجام دادیم کاری که ما را با مشکل مواجه کرده است که چوب آن را کارگران جان به لب آمده نیشکر هفت‌ تپه و هپکو می‌خورند که برای رساندن صدایشان وادار به کارهایی از جمله بستن ریل راه‌آهن شده اند. بنابر گزارش سازمان بازرسی واگذاری های که در مورد شرکت های مختلف انجام شده است مصوبه شورای اصل ۴۴ یعنی احراز پایش اهلیت مدیریت مشتریان رعایت نگردیده است.

او گفت: شاید بتوان این طور جمع‌بندی کرد که ما قانون اصل ۴۴ را به گونه‌ای اجرا کرده‌ایم که منجر به نقض اصل ۴۳ شده است. اکنون متاسفانه بعد از گذشت دو دهه هم دولت به صورت یک کارفرمای بزرگ عمل می‌کند و هم ثروت در دست گروه‌ها و افرادی خاص گردش می‌کند که منجر به ظهور یک طبقه الیگارشی  شده است که هم اقتصاد را در دست دارد و هم سیاست را.

صادقی همچنین گفت: من واقعا نمی‌فهمم  آیا یک مجتمع حوزوی که کارش تربیت طلاب است می‌تواند یک واحد صنعتی را اداره کند؟! کاری که اخیرا در ارا ک رخ داده است و همچنین درمورد لاستیک سازی دنا رخ داد لذا باید بازنگری این سیاست‌ها مورد توجه قرار گیرد.  

او در پایان با اشاره به ماجرای مازیار ابراهیمی گفت: نکته دیگر درباره بازداشت متهمان ترور دانشمندان هسته‌ای است که با درایت وزارت اطلاعات در سال ۹۲ آزاد شدند. افرادی که در مستندی در صدا و سیما همه اعتراف صریح کردند که ما به رژیم اشغالگر اسرائیل رفتیم و آموزش دیدیم که مشخص شد همه این موارد دروغ بوده است. سوال من این است آیا امکان دارد کسی بدون فشار و شکنجه به عملی اعتراف کند که مجازات ان اعدام و مرگ است؟ آقای وزیر اطلاعات بررسی کنید چه کسی این افراد را وادار کرده است که اعترافی کنند که نتیجه آن چیزی جز مرگ برای انها نداشته است. اقای مصلحی باید پاسخگوی این رفتار خود باشد.

جانسون قدرت مرتب کردن موهای خود را هم ندارد

مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود نیز با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تبریک شروع سال تحصیلی در نطقی گفت: توصیه می کنم به ترامپ که خوش را از  این سر درگمی نجات دهند. آنها خودشان هم می‌دانند تحریم‌هایی که هر روز بلوف آن را می‌زنند دیگر اثر ندارد و بهتر است به برجام برگرند. تنها راه این است که به اشتباه خود اعتراف کنند و مطابق با فرمایشات رهبری هزینه امنیت را در دنیا کاهش دهند.

او گفت: توصیه‌ای هم به کشورهای اروپایی دارم که  به جای بازکردن پرونده‌های دروغ به تکالیف برجامی خود عمل کنند. به اقای جانسون هم که قدرت حل کردن مسائل داخلی خود را هم ندارد چگونه درباره ملت بزرگ ایران صحبت می‌کند؟! او قدرت مرتب کردن موهای خود را هم ندارد  

لاهوتی ادامه داد: نکته دیگر تذکر من به دولت است برای یارانه‌ها آقای روحانی بیعت ما با شما درباره حذف دهک‌های بالای جامعه بود کسانی که در خارج از کشور هستند و یارانه می گیرند به جای آنکه یارانه انها را قطع کنید یارانه فقیر فقرا را قطع کردید! انشالله که اشتباه باشد.

او همچنین گفت: من برای وزارت صنعت و معدن متاسفم ما هر دری را می‌بندیم مافیا از در دیگر وارد می‌شود تعرفه واردات چای خارجی را از ۲۰ درصد به ۵ درصد کاهش دادند. بابا والله بلله تلله ما برای خود نمی‌گوییم. ۷۰۰۰ هکتار از باغات چایی کشور تغییر کاربری پیدا کرد. جلوی دسته مافیا را بگیرید.

۲۷۲۱۶

نظر شما