شناسهٔ خبر: 35436925 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

والیبال قهرمانی آسیا - ایران

صعود تیم ملی والیبال ایران به نیمه نهایی با پیروزی مقابل چین تایپه

تیم ملی والیبال در مرحله یک چهارم نهایی والیبال قهرمانی آسیا به مصاف تیم چین تایپه رفت و این تیم را قاطعانه شکست داد..

صاحب‌خبر -

نتیجه زنده/ ایران - چین تایپهبه گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، تیم ملی والیبال ایران در مرحله یک چهارم نهایی رقابت های والیبال قهرمانی آسیا از ساعت 18:45امروز (پنجشنبه) به مصاف تیم چین تایپه رفت.

کولاکوویچ در این بازی تیمش را با ترکیب اولیه میلاد عبادی پور، سعید معروف، فرهاد قائمی، سید محمد موسوی، امیر غفور، علی شفیعی و محمدرضا حضرت پور (لیبرو) به میدان فرستاد.

ست اول:

در ست اول هر دو تیم ایران و چین تایپه تا امتیاز پنجم عملکرد پایاپایی داشتند این عملکرد پایاپای تا امتیاز 7 نیز ادامه داشت اما این تیم ایران بود که زودتر از حریفش به امتیاز 8 رسید. در ادامه شاگردان کولاکوویچ فاصله امتیازی خود را با تیم چین تایپه به 2 رساندند تا نتیجه بازی 11 بر 9 به سود آنها شود. تیم چبن تایپه که بدون ترس مقابل ایران قرار گرفته بود اجازه نداد در امتیازات عقب بیفتد و در امتیاز 14 با تیم ایران برابر شد اما این تیم ایران بود که در دومین وقت استراحت فنی با نتیجه 16 بر 14 از حریف پیش افتاد. این فاصله امتیازی در ادامه بیشتر هم شد و به 5 رسید. زمانی که نتیجه بازی 21 بر 16 به سود تیم ایران بود سرمربی چین تایپه درخواست وقت استراحت کرد اما در نهایت این تیم ایران بود که در ست نخست با نتیجه 25 بر16 به برتری رسید.

ست دوم:

اولین امتیاز ست دوم را تیم چین تایپه کسب کرد اما فرهاد قائمی خیلی زود این امتیاز را جبران کرد. در این ست هم همچون ست نخست هر دو تیم تا امتیاز 6 برابر بودند. در اولین وقت استراحت فنی نتیجه بازی 8 بر 7 به سود تیم ایران بود. در ادامه بازیکنان چین تایپه موفق شدند از تیم ایران پیش بیفتند و نتیجه بازی را 12 بر 10 به سود خودشان تغییر دهند. در حالی که تیم چین تایپه با نتیجه 15 بر 13 از تیم ایران پیش بود اما بازیکنان ایران با کسب 3 امتیاز پیاپی از تیم حریف پیش افتادند. دو تیم تا امتیاز 18 برابر بودند و تیم ایران با کسب 2 امتیاز پیاپی امتیاز خود را به 20 رساند با این وجود تیم چین تایپه یک بار دیگر امتیازات خود را با تیم ایران برابر کرد. این برابری امتیازات تا امتیاز 25 ادامه داشت اما در نهایت تیم ایران موفق شد در ست دوم با نتیجه 27 بر 25 به پیروزی برسد.

ست سوم:

تیم چین تایپه در ست سوم عملکرد کم نقص تری نسبت به دو ست اول داشت موفق شد با نتیجه 5 بر 3 از تیم ایران پیش بیفتد. در ادامه تیم ایران در امتیازات با تیم چین تایپه برابر بود و این تساوی امتیازات تا امتیاز 14 نیز ادامه داشت. اما در ادامه شاگردان کولاکوویچ توانستند بر حریف پیشی بگیرند و با نتیجه 25 بر 20 به پیروزی برسند و در ست شماری هم با نتیجه قاطع 25 یز 21 تیم چین تایپه را مغلوب کنند و راهی مرحله نیمه نهایی شوند.

تیم ایران ساعت 18:30 فردا (جمعه) در نیمه نهایی با تیم کره جنوبی بازی خواهد کرد.

انتهای پیام/

نظر شما