شناسهٔ خبر: 35421173 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر در حاشیه شهر تبریز سکونت دارند

فرماندار تبریز از سکونت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر در حاشیه شهر تبریز خبر داد و گفت: این امر حاصل بی‌قانونی در گذشته و ساخت غیرقانونی در کاربری فضای سبز است که باید از این پس در مورد حاشیه‌نشینی جدید توجه جدی صورت گیرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، بهروز مهدوی در جلسه شورای اداری تبریز بر توجه ویژه به سالمندان تاکید کرد و گفت: انتظارات سالمندان از هر دستگاه و نهاد دولتی استخراج شود و برآورده شود. 9 مهر ماه روز سالمندان است و باید این روز را آغازی برای احترام به بزرگان قرار دهیم و فرهنگسازی احترام به بزرگان و سالمندان بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

وی با توجه به فرارسیدن فصل بازگشایی مدارس نیز گفت: باید تمهیدات لازم برای بازگشایی مدارس اندیشیده شود و نهادهایی که در این امر می‌توانند مشارکت کرده و کمک کنند، با تمامی امکانات پشتوانه آموزش و پرورش در هفته اول مهرماه باشند.

فرماندار تبریز، عزت و امنیت و امروز را مدیون خون شهدا دانست و افزود: باید هفته دفاع مقدس را به صورت باشکوه گرامی بداریم، خبرهایی از برداشتن عنوان شهید از برخی تابلوها رسیده است که بازرسی ما باید بررسی کند، اگر در مناطق به عمد این کار را کرده‌اند، باید برخورد شود. هنوز شهدا در قلب ما جای دارند چراکه از جان خود گذشتند تا ما در امنیت زندگی کنیم.

وی وظیفه مدیران را خدمت و پاسخگویی شفاف عنوان کرد و گفت: اگر قانونمند عمل نکنیم، آیندگان در مورد ما قضاوت خواهند کرد. به عنوان مثال اگر در موقع مناسب، از وقوع حاشیه نشینی در تبریز جلوگیری می‌شد، امروز مناطق حاشیه نشین که کاربری فضای سبز دارند به منازل مسکونی نامناسب و به بحران‌های اجتماعی تبدیل نمی‌شد. دلسوزی بیجا باعث شد تا حاشیه نشینی ایجاد و گسترش یابد.

مهدوی از سکونت نزدیک به 500 هزار نفر در حاشیه شهر تبریز خبر داد و گفت: این امر حاصل بی قانونی در گذشته و ساخت غیرقانونی در کاربری فضای سبز است که باید از این پس در مورد حاشیه نشینی جدید توجه جدی صورت گیرد.

وی ادامه داد: کوه در باغمیشه رانش داشته و منطقه مناسبی برای سکونت نبوده ولی درست در مقابل منطقه رانش، مجوز 6 طبقه داده شده و حتی در برابر رانش، شمع کوبی هم نشده که اگر رانش گسترده‌تر شود، تمامی خانه‌های موجود در مسیر هم تخریب خواهند شد. مردم ساکن مدعی بودند که نباید شهرداری مجوز ساخت می‌داد، آلن که داده باید پاسخگو باشد.

فرماندار تبریز بر اجرای دائمی ملاقات‌های مردمی مدیران تبریز تاکید کرد و گفت: ادارات تبریز باید از زیر سایه ادارت کل خارج شوند، تبریز هم مانند سایر شهرستان‌ها باید از فرمانداری مدیریت شود چرا که بیش از نیمی از جمعیت استان، معادل 1 میلیون و 500 هزار جمعیت دارد اما با این حال، برخی مدیران شهرستانی اصلاً اختیارات ندارند و باید ادارات مستقل تبریز تشکیل شود.

وی از احتمال وقوع سیلاب در آبان ماه مانند فروردین گذشته خبر داد و اظهار داشت: سال گذشته مسیر رودخانه‌ها به موقع بازگشایی و لایروبی شد اما آبان ماه بر اساس گزارش هواشناسی سیل‌های مانند فروردین خواهیم داشت و باید همه ادارات آماده باشند و بستر رودخانه‌ها باز شده و لایروبی شود.

وی به انتخابات پیش‌رو نیز اشاره کرد و افزود: همه مدیران و افراد جامعه گرایش سیاسی دارند اما مدیران ما نباید وارد دسته بندی‌های سیاسی شوند و امانتداری را رعایت کنند، کارمندان هم بعد از ساعت اداری می‌توانند فعالیت انتخاباتی داشته باشند ولی در ادارات از این اقدام پیشگیری خواهد شد.

فرماندار تبریز با اشاره به اینکه 10 آذر فرآیند انتخابات آغاز می‌شود، تصریح کرد: باید تمام امکانات شهرستان وارد انتخابات شود، چراکه 750 صندوق رأی فقط در تبریز داریم که بیش از کل صندوق‌های برخی از استان‌های کشور است.

انتهای پیام/ح

نظر شما