شناسهٔ خبر: 35309097 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب:

کرباسچی گاهی مساله‌ای را مطرح می کند که مجبور می‌شود به اصلاح‌طلبان و حزب خود پاسخ دهد/ در حزب کارگزاران مانند انتخابات گذشته دودستگی وجود دارد

فعال سیاسی اصلاح‌طلب در واکنش به سخنان کرباسچی گفت: کرباسچی هر از چندگاهی مسئله‌ای را مطرح می‌کند که مجبور می‌شود که در قبال این گفته‌ها به اصلاح‌طلبان و حتی اعضای حزب خود پاسخ دهد.

صاحب‌خبر -

«عبدالله ناصری»، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، درباره سخنان کرباسچی مبنی بر اینکه نمی‌داند اصلاحات طی بیست و اندی سال گذشته به دنبال چیست، به خبرنگار سیاسی برنا گفت: اعضای شورای مرکزی و حتی جوانانی مثل قوچانی می‌دانند که اصلاحات به دنبال اصلاح چه چیزهایی است. اصلاحات در سقف خود در پی اصلاح قانون اساسی و در کف خود در پی اصلاح نظام مدیریتی کشور است. بنابراین این اهداف کاملا مشخص است. بنده تعجب می‌کنم که کرباسچی چگونه گفته ما اصلاح‌طلبان نمی‌دانیم دنبال اصلاح چه چیزی هستیم. بنابراین اصلاح‌طلبان در پی اصلاح قانون اساسی و همچنین اصلاح نظام مدیریتی کشور هستند که در واقع آثار وجودی آن اعم از وادار کردن مجریان و ناظران انتخابات به برگزاری انتخابات کاملا آزاد تا نحوه پاسخگویی مدیریت‌های عالی کشور به جامعه مدنی است.

وی افزود: کرباسچی هر از چندگاهی مسئله‌ای را مطرح می‌کند که مجبور می‌شود، در قبال این گفته‌ها به اصلاح‌طلبان و حتی اعضای حزب خودشان، مرعشی پاسخ بدهد. تعجب دوستان و مشاهیر اصلاح‌طلبان و هسته مرکزی اصلاحات از این است که کرباسچی هر از چند گاهی مسائلی را مطرح می‌کند که پایه و اساسی ندارد. چه  در بحث رهبری جبهه اصلاحات و چه بحث مشارکت در انتخابات و ائتلاف با اصولگرایان و چه در حال حاضر که گفتند، نمی‌داند اصلاح طلبان در پی چه اهدافی هستند، مرعشی پاسخ وی را داد.

ناصری بیان کرد: هسته اصلی اصلاحات و احزاب اصلاح‌طلب به ویژه جوانان اصلاح‌طلب می‌دانند به دنبال اصلاح چه چیزهایی هستند و به این دلیل است که مطالبات آنها بسیار بالاتر و جدی‌تر است. معمولا نیز برای اصلاح چنین مواردی که مدنظر جبهه اصلاحات است نیز جوانان اصلاح‌طلب فعالیت می‌کنند. علت نارضایتی جوانان اصلاح‌طلب این است که برخی از نمایندگان مجلس، بعضی از اعضای شورای شهر تهران یا بعضی از اعضای کابینه دولت، در واقع مرد این میدان نیستند.

وی در این باره که به نظر می‌رسد جوانان اصلاح‌طلب در پیگیری اهداف خود جدی‌تر هستند در حالی که اعضای قدیمی اصلاح‌طلب به ویژه از حزب کارگزاران هر کدام  به نوعی یک بام و دو هوا راه انداخته‌اند و هر روز موضع خود را تغییر می‌دهند، تصریح کرد: در سال 84 که حزب کارگزاران در انتخابات ریاست جمهوری حضور پیدا کردند انسجام کافی، نداشتند و بین آنها دو دستگی وجود داشت. بدین‌گونه که بعضی‌ها با آمدن هاشمی مخالف بودند و بعضی‌ها موافق بودند. همچنین در سال 88 کرباسچی و یکی، دو نفر  از کروبی حمایت کردند. در مقابل مرعشی و برخی دیگر به ستاد موسوی آمدند.

این فعال اصلاح‌طلب ادامه داد: یقینا همه دوستان کارگزارانی، اصلاح‌طلب هستند اما به هر حال اختلاف نظر وجود دارد. به نظر من برخی اشکالات از اینجا ناشی می‌شود که شورای سیاسی کارگزاران مثل احزاب جدی دیگر مثل اتحاد ملت و توسعه ملی، جلسات هفتگی پیوسته و بحث و تبادل نظر ندارند. درباره اختلاف نظرات بین کرباسچی و مرعشی، که عملا دو چهره برجسته حزب هستند و اظهارات آنها نیز رسانه‌ها و  افکار عمومی را تحت تاثیر قرار می‌دهد، باید گفت اینها نشست‌های مستمر و  بحث‌های جدی در قالب شورای سیاسی ندارند.

نظر شما