شناسهٔ خبر: 35309039 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

رابطه ساکنان کدام مناطق و کدام محله‌های پایتخت با هم صمیمانه‌تر است؟ + جدول

طبق آخرین بررسی های آماری میزان رضایت‌مندی شهروندان از روابط همسایگی با یکدیگر در مناطق ۲۲ گانه پایتخت مشخص شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، آماری منتشر شد که بر اساس آن میزان رضایت شهروندان از روابط میان همسایگان در مناطق ۲۲‌گانه پایتخت اعلام شد.

بر اساس آمار منتشر شده منطقه ۱۹ پایتخت در رتبه نخست رضایت‌مندی ساکنان از روابط میان همسایگان قرار دارد و پس از آن مناطق ۲۰ و ۲۱ در رده‌های بعدی قرار گرفته اند.

نکته قابل تأمل این است منطقه ۳ تهران در رتبه آخر میزان رضایتمندی شهروندان از روابط همسایگی با یکدیگر قرار گرفته است و پس از آن منطقه یک و منطقه ۵ تهران جای دارند.

مقایسه میزان رضایتمندی شهروندان از روابط همسایگی با یکدیگر نشان می‌دهد، مناطق ۱۹، ۲۰ و ۲۱ پایتخت دارای بالاترین سطح رضایتمندی و مناطق ۳، ۱ و ۵ دارای پایین‌ترین سطح رضایتمندی هستند و نکته قابل تأمل دیگر این است که شهروندان در مناطق جنوبی تهران بیشتر از ساکنان شمال پایتخت  به ایجاد ارتباط بین همسایگی تمایل  دارند و میزان رضایتمندی آن‌ها از این رابطه بیشتر از دیگر مناطق پایتخت است.

بیشتر بخوانید: پراکندگی متراژ واحد‌های مسکونی در پایتخت چگونه است؟ 

محله امامزاده قاسم ، داوودیه، مرادآباد، اباذر ، محمودیه  از محله‌هایی هستند که میزان رضایتمندی از ایجاد روابط بین همسایگی در کمترین سطح خود قرار دارد و در مقابل آن  محله شوش، ۱۳ آبان، دانشگاه شریف، سرخه حصار دارای بیشترین سطح  رضایت‌مندی ساکنان از ایجاد رابطه همسایگی را با یکدیگر است.

رابطه ساکنان کدام مناطق و کدام محله‌های پایتخت با هم صمیمانه‌تر است؟ + جدول

انتهای پیام/

نظر شما