شناسهٔ خبر: 35309004 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: نامه‌نیوز | لینک خبر

گرانترین سهام متعلق به کدام شرکت‌هاست؟

در شرایطی که بازارهای مالی تحت تاثیر جنگ تجاری قرار گرفته‌اند، برخی نمادها توانسته‌اند ارزش بالای خود را حفظ کنند.

صاحب‌خبر -
اگر شما سرمایه‌گذاری هستید که می‌خواهید کمترین ریسک را متحمل شوید، بهتر است پول خود را در حساب‌های بلندمدت بانکی یا اوراق قرضه سرمایه‌گذاری کنید، اما اگر به بازار بورس علاقه دارید باید بدانید که این بازار در سطح جهان به طور متوسط دارای نوسان سالانه ۷ درصدی است.
 بازار بورس برای فعالان حرفه‌ای مکان بسیار مناسبی برای حفظ و تقویت ارزش پول خود است. در شرایطی که ارزش پول بر اساس قدرت خرید در امریکا طی ۲۰ سال اخیر تقریبا ۴۰ درصد کاهش پیدا کرده است، ارزش بورس این کشور ( شاخص اس‌اند پی ۵۰۰) طی ۷۰ سال ۱۱ برابر شده است.
 
 در ادامه با گران‌ترین سهام‌های جهان آشنا می‌شوید:
 
 ۱- برکشایر هاثاوی Berkshire Hathaway
 
 این شرکت که وارن بافت، سومین فرد ثروتمند جهان مدیریت آن را بر عهده دارد یک صندوق سرمایه‌گذاری است که علاوه بر در اختیار داشتن چندین شرکت مختلف، بخشی از سهام شرکت‌های اپل، امریکن اکسپرس، کوکا کولا و ولزفارگو را در اختیار دارد. ارزش هر سهم این شرکت درحال‌حاضر ۲۹۶ هزار و ۹۲۲ دلار است.
 
 ۲- لیند اوند اشپرونگلی Lindt & Sprüngli AG
 
 این گروه در سال ۱۸۵۴ میلادی در شهر زوریخ سوئیس بنیان‌گذاری شد و در زمینه تولید شکلات فعالیت دارد. این گروه با پیوستن برخی از شکلات‌سازهای مشهور دیگر از اتریش و ایتالیا به خود اکنون بخش بزرگی از بازار این محصول را در اختیار دارد. ارزش هر سهم این شرکت درحال‌حاضر ۸۰ هزار فرانک ( بیش از ۸۲ هزار دلار) است.
 
 ۳- نکست Next
 
 یک شرکت چند ملیتی تولید لباس که مقر اصلی آن در شهر لایکستر انگلیس است. این برند تنها در اروپا ۷۰۰ شعبه دارد. ارزش هر سهم این شرکت درحال‌حاضر ۵۷۶۶ پوند ( بیش از ۷۰۶۹ دلار) است.
 
 ۴- سی بورد کورپوریشن
 
 یک گروه حمل‌ونقل دریایی که مقر آن در کانزاس امریکا قرار دارد. این شرکت بیش از ۲۳ هزار کارمند دارد. ارزش هر سهم این شرکت درحال‌حاضر ۳۹۶۳ دلار است.
 
 ۵- NVR
 
 یک شرکت فعال در حوزه ساخت‌وساز که مقر آن در ویرجینیا امریکا است. ارزش هر سهم این شرکت درحال‌حاضر ۳۵۴۶.۲۳ دلار است.
 
منبع: ایسنا

برچسب‌ها:

نظر شما