شناسهٔ خبر: 35295845 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

اجتماع بزرگ « رهروان زینبی» در مازندران برگزار شد

آمل- اجتماع رهروان زینبی مازندران همزمان با دوازدهمین روز از ماه محرم با حضور پرشور بانوان این شهرستان در مناطق مختلف استان برگزار شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، اجتماع بزرگ رهروان زینبی به منظور ترویج فرهنگ عاشورا و حفظ و گسترش فرهنگ حجاب و عفاف شامگاه پنجشنبه در امامزاده ابراهیم آمل برگزار شد.

بانوان شرکت کننده در این تجمع «رهروان زینبی » با شعار «لبیک یا زینب » با شهدای دشت کربلا و اسرای واقعه سال 61 هجری همنوا شدند.

یکی از استادان برجسته حوزه و دانشگاه در جمع بانوان حاضر در این اجتماع ، با برشمردن بخشی از وقایع روز عاشورا و نقش کم نظیر حضرت زینب (س) در تبدیل کاروان اسرای کربلا به منادیان پیام قیام امام حسین (ع) تصریح کرد : جامعه امروز ما هم در مقابل دسیسه ها و شبهات ضد فرهنگی دشمنان اسلام و ایران نیاز به روشنگری زنان بعنوان ستون اصلی خانواده دارد.

سلیلی، تاثیر معنوی عزاداری های دهه اول محرم را یاد آور شد و تاکید کرد : دلهای آماده و متاثر از مصیبت های اهل بیت (ع) در سوگ تاسوعا و عاشورای حسینی زمینه مناسبی برای تبیین مبانی دین و مباحث عقیدتی است که جوانان پرورش یافته در این فرهنگ پس از ایام عزاداری نیز سبک زندگی اسلامی، حسینی، زینبی و فاطمی را بطور مستمر دنبال کنند.

مداحی و مرثیه خوانی با موضوع مصائب کاروان اسرا و قرائت میثاق نامه با بانوی پرچمدار بصیرت عاشورایی حضرت زینب (س) از جمله ویژه برنامه های این مراسم بود.

این اجتماع پرشور در آستان مقدس 51 امامزاده مازندران برگزار شد.

نظر شما