شناسهٔ خبر: 35290310 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی: تبیین اهداف حسینی از بروز هنجارهای اجتماعی ممانعت می‌کند

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: تبیین اهداف امام حسین(ع) در جامعه از بروز هنجارها و آسیب‌های فرهنگی ممانعت می‌کند که به این سبب باید بکوشیم تا اهداف و سیره حسینی(ع) را در جامعه ترویج دهیم.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی ظهر امروز در کلاس تفسیر قرآن کریم با اشاره به اهمیت حفظ اصول اساسی مکتب اسلامی اظهار داشت: در راه حفظ اساس مکتب اسلامی باید تمام توانمان را به کار بگیریم و در این عرصه از هیچ تلاشی دریغ نکنیم همان گونه که امام حسین(ع) در راه حفاظت از اسلام قیام کرد.

وی افزود: باید ماه‌های محرم و صفر را فرصتی بزرگ تلقی کنیم زیرا در این ایام می‌توان به تبیین تاریخ اسلام، ایثار و شهادت در راه اسلام و خداوند پرداخت و تاریخ اسلامی در عرصه ایثار و شهادت را برای عموم مردم شرح داد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: برنامه‌های عزاداری ایام محرم و روز شهادت امام حسین(ع) باید در نهایت رعایت اصول، اجرایی شوند زیرا امام حسین(ع) اسطوره بصیرت دینی و اسوه جوانمردی عالمیان است و به این سبب باید بکوشیم تا سیره حسینی و اهداف والای آن حضرت برای عموم مردم جامعه تبیین شود.

دری‌ نجف‌آبادی ادامه داد: اصل امر به معروف و نهی از منکر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که مصداق این جمله را می‌توان با جست‌وجو در تاریخ قیام عاشورا دریافت زیرا امام حسین(ع) این فریضه دینی را اصلی‌ترین هدف خود از قیام تلقی کرده‌اند.

وی عنوان کرد: اهداف و آرمان‌های امام حسین(ع) تنها به فریضه امر به معروف و نهی از منکر متناهی نمی‌شود بلکه علاوه بر این اصل اساسی باید به رعایت فداکاری در راه مکتب اسلامی، صیانت از عفاف و حجاب، پشتیبانی از ارزش‌های اسلامی، برپایی نماز، شکیبایی و وفاداری به مکتب نیز پرداخت.

نماینده ولی‌‌فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: تبیین اهداف امام حسین(ع) در جامعه از بروز هنجارها و آسیب‌های فرهنگی ممانعت می‌کند که به این سبب باید بکوشیم تا اهداف و سیره حسینی(ع) را در جامعه ترویج دهیم.

انتهای پیام/ح

نظر شما