شناسهٔ خبر: 35284388 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

امام حسین(ع) الگوی حقیقی مقاومت است

یزد - ایرنا - نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: امام حسین(ع) الگوی حقیقی مقاومت است و حرکت در مسیر آن حضرت راه عزت و سعادت بشر محسوب می‌شود.

صاحب‌خبر -

آیت الله محمدرضا ناصری یزدی روز پنجشنبه در  گفت و گوی اختصاصی  با خبرنگار ایرنا افزود: امام‌ حسین (ع) با مقاومت خود در برابر سپاه یزید به همه انسان‌ها و نسل‌ها در طول تاریخ این موضوع مهم را آموخت  که نباید از توطئه دشمن هراس داشت.

وی ادامه داد: دشمنان در طول تاریخ برای کم رنگ کردن عزاداری‌ها و برنامه‌های مذهبی از تمام تلاش خود با بهره‌گیری از ابزارها و  اهرم‌های مختلف استفاده کرده‌اند ولی چون هدف و حرکت امام‌ حسین (ع) تنها در مسیر دین و حقیقت بود، آنها به هیچ نتیجه ای نرسیدند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان یزد تصریح کرد: دشمنان نه تنها برای جلوگیری از عظمت و عزاداری‌ها و گسترش نام و یاد حضرت‌ سیدالشهدا (ع) به اهداف خود نرسیدند بلکه در مقابل، روز به روز شاهد عظمت و گسترش مرام و اهداف این امام همام در عرصه جهانی هستیم.

ناصری یزدی، رمز و راز گسترش  فرهنگ کربلا ، عاشورا و نام امام‌حسین (ع) ، فرزندان و یاران با وفای ایشان را به خاطر خدایی بودن آن قیام، عمل به وظایف الهی و حرکت در مسیر حق و حقیقت ذکر کرد.

وی خاطرنشان کرد: هرچه از قیام امام‌حسین (ع) می‌گذرد شاهد گسترش آن در دنیا  و در میان ملت‌های مختلف هستیم و سیره و مرام این امام همام شور بیشتری در جهان و امت اسلام ایجاد کرده است.

امام جمعه یزد بیان داشت: برنامه‌های عزاداری و تمام فعالیت‌هایی که  در خصوص امام‌حسین (ع)  و سایر اهل بیت عصمت و طهارت از سوی اقشار مختلف برگزار می‌شود باید دقیق و صحیح باشد تا دشمنان از آنها سوء استفاده نکنند.

ناصری یزدی تاکید کرد: نباید در برنامه‌های محرم و عزاداری‌ها خدای ناکرده کاری انجام شود که موجب خوشحالی و سوء استفاده دشمنان دین به خصوص آمریکا شود.

وی یادآور شد: تمام لحظه عاشورا و قیام اباعبدالله‌الحسین برای انسان‌ها و مسلمانان عبرت‌ آموز است و باید درس‌های آن بررسی و در زندگی مورد استفاده قرار گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: هواپرستی، دنیاپرستی و فراموش کردن خدا و دین این‌ها موجب ظلم ،ستم و گسترش آن در جامعه خواهد شد.

ناصری یزدی تصریح کرد: آنچه باعث شد تا سپاه دشمن در مقابل امام‌حسین (ع) قرار گیرد، همین هوا پرستی‌ها و دنیا دوستی‌ها بود بنابراین باید در تایخ از این مسائل درس عبرت گرفت.

وی تصریح کرد: حرکت و قیام امام‌حسین (ع) فقط بر مدار یاری کردن دین خدا و در مسیر حقیقت رقم خورده است ،روز به روز گسترش پیدا می‌کند.

در واقعه کربلا که دهم محرم سال ۶۱ هجری قمری رخ داد،سومین امام شیعیان جهان در اجرای امر به معروف و نهی از منکر با ۷۲ تن از یاران با وفایش به دست لشکریان یزید به شهادت رسید.

۷۵۳۶/ ۲۰۴۷

نظر شما