شناسهٔ خبر: 35282813 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: آنا | لینک خبر

حجت‌الاسلام نوروزی در گفتگو با آنا:

متخلفان تبلیغات انتخاباتی قطعاً در مجلس هم خطا می‌کنند

نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس شورای اسلامی گفت: کسانی‌که برای تبلیغات انتخاباتی دست به هزینه‌های گزاف می‌زنند و دسته‌های تراول در می‌آورند، در مجلس هم خطا می‌کنند.

صاحب‌خبر -

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن نوروزی در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، درباره هزینه‌های نامتعارف انتخاباتی اظهار کرد: اصولاً کسانی‌که برای تبلیغات انتخاباتی دست به هزینه‌های گزاف و نامتعارف می‌زنند و برای خرید رأی دسته‌های تراول در می‌آورند، در مجلس هم خطا و کارهای خلاف قانون می‌کنند.

وی با بیان اینکه اینها خائن به مردم و نظام هستند، تصریح کرد: چنین افرادی اصلاً نباید به مجلس بیایند و شورای نگهبان باید در صلاحیت اینها حساسیت بیشتری به خرج دهد تا اجازه ورود به مجلس را پیدا نکنند.

سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: معتقدم شورای نگهبان نباید بگوید چون افراد را تأیید کردیم کارشان را ادامه دهند تا دور بعدی انتخاب در تأیید صلاحیتشان تجدید نظر کنیم، سازوکار تأیید صلاحیت‌ کاندیداهای مجلس باید به گونه‌ای باشد که حتی اگر کسی شب انتخابات هم خیانت کرد، شام 10 -20 هزار نفری داد، پول پخش کرد، دست به تهدید و آدم‌ربایی زد، همانجا رد صلاحیت شود. کمااینکه شورای نگهبان در برخی موارد این کار را انجام داده و بسیار کسانی که لایق نبودند را رد صلاحیت کرده است.

سازوکار تأیید صلاحیت‌ کاندیداهای مجلس باید به گونه‌ای باشد که حتی اگر کسی شب انتخابات هم خیانت کرد، شام 10 -20 هزار نفری داد، پول پخش کرد، دست به تهدید و آدم‌ربایی زد، همانجا رد صلاحیت شود.

نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس شورای اسلامی با تصریح اینکه افرادی که با هزینه‌های گزاف و تخلفات میلیاردی وارد مراکز حکومتی می‌شوند، شرف ملی ندارند، خاطرنشان کرد: آنان که برای ورود به مجلس یک روز میلیارد تومان هزینه می‌کنند قطعاً پس از ورود در مجلس هم تخلف می‌کنند و اینها جز خائنان به نظام نام دیگری ندارند.

وی همچنین درباره عزم جدی قوه قضائیه برای مبارزه با مفاسد گفت: آقای رئیسی خوشبختانه برنامه‌های خوبی برای مبارزه با جریان‌های فساد دارند که البته برخی سعی دارند این مبارزه را سیاسی جلوه دهند و به نظرم دلیلش هم این است که خودشان خطا دارند و می‌خواهند افکار عمومی را از جریان مبارزه با فساد منحرف کنند.

نوروزی تأکید کرد: کسانی که فضای مبارزه با رانت و فساد را تخریب می‌کنند از خطاهای خودشان و همکارانشان می‌ترسند‌ و اشکالات را وارد می‌کنند تا فساد خودشان مخفی بماند.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: آقای رئیسی باید کارش را انجام دهد و مانند جد بزرگوارش امیرمؤمنا از ملامت‌ها نهراسد.

انتهای پیام/4034/

نظر شما