شناسهٔ خبر: 35265907 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: لیزنا | لینک خبر

همایش ملی کارکرد‌های اجتماعی کتابخانه‌های عمومی فراخوان داد

اولین همایش ملی انجمن علمی ارتقای کتابخانه عمومی ایران با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان خوزستان برگزار می شود.

صاحب‌خبر -

 منصور کوهی رستمی، دبیر اجرایی همایش ملی کارکرد‌های اجتماعی کتابخانه‌های عمومی در گفت‌وگو با  لیزنا از آغاز اولین همایش ملی انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران با عنوان کارکرد‌های اجتماعی کتابخانه‌های عمومی خبر داد.

او با بیان اینکه امروزه بسیاری از اندیشمندان معتقدند که کتابخانه‌های عمومی بخشی از بافت اجتماع هستند و باید نقش خود را در اجتماع پر رنگ کنند، افزود: با توجه به اهمیت مسائل اجتماعی در جامعه و اعتقاد بر این که کتابخانه‌های عمومی باید در جهت حل مشکلات اجتماعی در جامعه گام بردارند، بنا شد در همایشی به کارکرد‌های اجتماعی کتابخانه‌های عمومی پرداخته شود تا امکان تبادل افکار و اندیشه‌ها و تولید متون را برای همه صاحبنظران و سیاستگذاران و مدیران این حوزه فراهم شود؛ از این رو اولین همایش ملی انجمن علمی ارتقای کتابخانه عمومی ایران با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان خوزستان به این مساله مهم و ضروری کتابخانه های عمومی خواهد پرداخت.

 وی تاکید کرد: همچنین برنامه‌های علمی متنوعی از جمله؛ ژونال کلاب، نشست‌های علمی، کارگاه‌های آموزشی، اشتراک تجربه، کرسی نظریه پردازی، نمایشگاه کتابخانه‌های عمومی و بحران، سیل و زلزله در استان‌های خوزستان، لرستان، گلستان، کرمانشاه از مهم‌ترین برنامه‌های همایش به شمار می‌روند.

محورهای این همایش به شرح زیر اعلام شده است:

محور1: خدمات و برنامه های متناسب با نقش های اجتماعی کتابخانه های عمومی

محور2: کتابخانه های عمومی و اجتماع سازی

محور3: کتابخانه های عمومی به مثابه تکنولوژی اجتماعی

محور4: کتابخانه ها در سپهر عمومی

محور5: کتابخانه های عمومی و آسیبهای اجتماعی

محور6: کتابخانه های عمومی و بحران طبیعی

محور7: جنبه های اقتصادی کتابخانه های عمومی: تولید، اشتغال، کارآفرینی و کسب و کار

محور8: مفاهیم اجتماعی مرتبط با کتابخانه های عمومی: مشارکت اجتماعی، عدالت اجتماعی، بهبود کیفیت زندگی مردم

  اولین همایش ملی کارکردهای اجتماعی کتابخانه های عمومی در فروردین ماه سال 99 در اهواز برگزار خواهد شد.

تاریخ های مهم این همایش به شرح زیر است:

تاریخ دریافت مقالات: 15 بهمن 98

تاریخ اعلام نتایج: 15 اسفند 98

 تاریخ برگزاری همایش: 26 و 27 فروردین 99

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس وب سایت همایش به نشانی hamayesh.ipla.ir مراجعه نمایند یا با دبیرخانه همایش با شماره های 06133361061 و در شبکه های اجتماعی با شماره 09012046092 در ارتباط باشند.

نظر شما