شناسهٔ خبر: 34956331 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

مدیرکل حج و زیارت لرستان:

۴۰ دفتر زیارتی در سراسر لرستان آماده ثبت‌نام زائران اربعین هستند

خرم‌آباد- مدیرکل حج و زیارت لرستان با اشاره به اینکه۴۰ دفتر زیارتی در سراسر استان آماده ثبت‌نام زائران اربعین هستند، گفت: ثبت‌نام در سامانه «سماح» برای شرکت در پیاده‌روی اربعین ضروری است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، محمد خسروی شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ثبت نام زائرین اربعین از یکم شهریورماه آغاز شده است، اظهار داشت: علاقمندان می توانند با مراجعه به سامانه سماح ثبت نام خود را نهایی کنند.

وی با بیان اینکه ۴۰ دفتر زیارتی در سراسر استان آماده ثبت نام زائران اربعین هستند، تصریح کرد: امسال برای ایام اربعین نیاز به ویزا نیست و هزینه ای نیز برای صدور ویزا دریافت نمی شود اما ثبت نام در سامانه سماح برای زائران ضروری است.

مدیرکل حج و زیارت لرستان با تاکید بر اینکه زائرانی که پاسپورت دارند و در سامانه سماح ثبت نام کرده اند می توانند از دهم محرم تا پایان صفر، یعنی از ۱۹ شهریور تا ۷ آبان ماه با مراجعه به مرزهای خروجی سفر اربعین خود را آغاز کنند؛ افزود: الزام زائرین به ثبت نام در سامانه سماح به این دلیل است که لینک سامانه مرتبط با لینک ناجا در مرز است و افراد بدون ثبت نام در این سامانه نمی توانند از مرز خارج شوند.  

خسروی خاطرنشان کرد: با ثبت نام در سامانه سماح، خدمات بیمه ای و خدمات درمانی در عراق شامل حل زائران می شود.

نظر شما