شناسهٔ خبر: 34766530 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: موج | لینک خبر

صالح آبادی در پیش خطبه نماز جمعه:

مقام معظم رهبری در طول چهل سال در مقابل دشمنان ایستادگی کرده است

خطیب پیش از نماز جمعه گفت: مقام معظم رهبری از ابتدای انقلاب تا امروز در ایمان خود ثابت قدم بودند و در مقابل توطئه‌های دشمن پابرجا بودند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری موج حجت الاسلام علی اصغر صالح آبادی مسئول حوزه نمایندگی، ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان قم در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه امروز با بیان اینکه در قرآن کریم تاکید شده است که انسان‌های مومن پس از ایمان به خدا در این راه ثابت قدم بمانند، گفت: بسیاری از افراد هستند که در مسیری قرار گرفته٬ ایمان می‌آورند و بعد از آن به مکتبی پایبند می‌شوند، اما با سخت شدن شرایط سخت متزلزل و سست می‌شوند.

او افزود: نزدیکان امام راحل می‌گفتند  تا روز‌های آخر زندگی ایشان هیچ‌کس در حرف و عملشان نشانه‌ای از افسردگی و خستگی پیدا نکرد و حتی بیانیه‌های امام در سال آخر زندگی هم از سال ۴۲ انقلابی‌تر بود و این نشانه همان استقامتی است که در قرآن کریم به آن تاکید شده است.

جانباز دفاع مقدس ادامه داد: هر کس در مسیر دینداری و ایمان قرار می‌گیرد راه‌های پر پیچ و خم و گردنه‌های سختی در پیش دارد و کسی موفق در این مسیر پیروز است که از امتحانات سربلند بیرون بیاید. همچنین افرادی که می‌گویند پروردگار‌ما الله است، باید در این راه پایبند بوده و استقامت داشته باشند.

صالح‌آبادی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری از ابتدای انقلاب تا امروز در ایمان خود ثابت قدم بودند و در مقابل توطئه‌های دشمن پابرجا بودند. رزمندگان دفاع مقدس هم با ایمان و اخلاص به دفاع از انقلاب برخاستند و ایستادگی کردند. تعدادی از رزمندگانی که در دوران دفاع مقدس به اسارت درآمده بودند، در دوران اسارت ایمان و اعتقاد خود به مسیر و حمایت از امام و نظام پایبند ماندند و مقاومت و خود را حفظ کردند.

وی با اشاره به خاطره دینداری از رزمندگان گفت:  بعد از عملیات رمضان ما را به بیمارستانی در بصره بردند و اسیر شدیم، اما اولین سوالی که اسرا از ما می‌کردند این بود که چگونه می‌شود در این بیمارستان که یک شکنجه گاه است، بدون وضو و بدون دانستن قبله و با تنی خونین و زخمی نماز خواند.

نظر شما