شناسهٔ خبر: 34766384 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

ضرورت حمایت بیمه درمانی از ایثارگران/ مساجد نباید غریب و تنها باشند

امام جمعه موقت ساری با بیان اینکه مساجد را تنها نگذاریم‌، برخی از مساجد ما واقعا غریب و تنها هستند، اگر مسجد زیبا و شکیل بسازیم نماز نخوانیم فایده‌ای ندارد، گفت: ایثارگران و آزادگان در بحث تأمین دارو با مشکل مواجه هستند که در این زمینه باید حمایت‌هایی صورت گیرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام محمد قاسمی امروز در نماز جمعه این هفته مرکز مازندران اظهار کرد: عظمت و بزرگی مولای متقیان امیرالمومنین در غدیر خم ثابت شده است.

وی افزود: از منظر قرآن، حدیث و تاریخ غدیر به معنای یک روز نیست بلکه یک تاریخ است، بیانگر خورشید است، این واقعه باعث شد دست انسان در دست ولی خدا قرار گرفته و در پی آن  بیمه شدن انسان، تداوم رسالت، را در بر داشت.

خطیب موقت نماز جمعه ساری گفت: جایگاه امیرالمومنین والاست، امت بی امام همانند کشتی بی ناخدا و شب بی چراغ است، پیغام پیامبر به فرمان خدا در آفتاب داغ بعد از نماز ظهر در جمع مردم پیامبر اکرم از جانب خدا پیام را در چهارراه غدیر به مردم ابلاغ شد.
 
قاسمی گفت: حضرت علی(ع) جانشین پیامبر گرامی اسلام شد و در این باره روایت‌های شنیدنی زیادی داریم،  همچنین خدا به پیامبرش می‌فرماید؛ اگر همه انس و جن محبت علی را در دل داشتند خدا به برکت علی آتش جهنم را خلق نمی‌کرد.

وی تصریح کرد: اگر تاریخ را ورق بزنیم، مشاهده می‌کنیم که در زمانی که این مردم گرفتار طاغوت‌ها بودند تحقیر می‌شدند ولی بعد از پیروزی انقلاب ملت با ولی فقیه بیعت کردند و سربلند شدند.

امام جمعه موقت ساری خاطرنشان کرد:  اگر بعد از رحلت پیامبر گرامی اسلام(ص)  واقعه غدیر امتداد داشت هیچ اتفاق بدی در تاریخ رخ نمی‌داد، خوشبختانه به برکت انقلاب جایگاه غدیر تبیین شد.

این مسؤول یادآور شد:  امام راحل،  معمار و معیار کبیر جمهوری اسلامی انقلاب به پا کرد، و پس از او مقام رهبری با صدای بلند و رسا فریاد زد که استکبار و آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکنند.

امام جمعه موقت ساری با بیان اینکه فردا سالروز بازگشت آزدگان به میهن در بیست و ششم مرداد ماه است، آزادگان ما در طول هشت سال دفاع مقدس و بعد از آن سفیران خوبی بودند، افزود: آزادگان در بند حزب بعث سختی‌های زیادی کشیدند اگر هر چه از این مشکلات بیان کنیم کم است، دوری از خانواده زخم زبان زدن‌های حزب بعث که هیچ اعتقادی نداشتند را تحمل کردند.

قاسمی اضافه کرد: آزادگان به عنوان سفیران نظام در عراق چندین سال سختی و رنج دیدند امروز نباید در کشور خودشان دچار مشکلاتی باشند.

وی اظهار کرد: استان مازندران ما بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ آزاده داشت که تعدادی از دنیا رفتند و تعدادی هم بیمار هستند در بحث تأمین دارو با مشکل مواجه هستند که در این زمینه باید حمایت‌هایی صورت گیرد.

قاسمی با اشاره به 30 مرداد که صهیونست‌ها مسجدالاقصی (بیت المقدس) را به آتش کشیدند، اظهار کرد: این روز به عنوان روز جهانی مسجد نامگذاری شد، هدف این بود که مسلمانان را از خانه خدا دور کنند ولی باید بدانند که کور خواندند.

وی بیان کرد: مساجد را تنها نگذاریم‌، برخی از مساجد ما واقعا غریب و تنها هستند، اگر مسجد زیبا و شکیل بسازیم نماز نخوانیم فایده‌ای ندارد.

خطیب موقت جمعه شهرستان ساری با تحلیل بر احوالات یمن و کشمیر، گفت:  این روزها شاهد اتفاقات خوبی در یمن هستیم که نشانه بیداری و مقاومت مردم  بعد از پنج‌ سال جنگ است،  سخنگوی انصارالله یمن‌ در محضر مقام رهبری ما به سفارش رهبر به استقامت توجه کرده و محوریت را ولی فقیه بنا نهاد.

قاسمی بیان کرد: دشمن می‌خواهد یمن را تجزیه کند و مسلمانان و شیعیان را به بند بکشد ولی ناکام می‌ماند با اینکه ۱۷کشور حمایتگر عربستان بودند.

وی در پایان گفت: در کشمیر این روزها مسلمانان با سربند (خامنه‌ای رهبر) به مقاومت مشغولند و این درس از مردم ایران گرفتند، از دولت می‌خواهم نسبت به این قضیه بی تفاوت نباشد تا استکبار انگلیس پیر نقشه کش که به دنبال این است تا در هر نقطه خاک شیعیان و مسلمانان را به بند بکشد ناکام بماند.

انتهای پیام/۸۶۰۴۸/غ/و

نظر شما