شناسهٔ خبر: 34746758 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

تخصیص اعتبار برای ایمن سازی شناگاه ها و تفرجگاه‌های خوزستان

استاندار خوزستان گفت: در خصوص تفرجگاه ها و افزایش صنعت توریسم و شناگاه‌های استان و ایمن سازی آن ها اعتباری اختصاص دادیم و برای شهرهای شوشتر، دزفول و چند شهر دیگر در نظر گرفته خواهد شد تا بتوانیم از فضای توریستی و تفرجگاه‌ها استفاده کنیم.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی استانداری خوزستان، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان روز چهارشنبه ۲۳ مردادماه در نشست شورای اجتماعی استان گفت: سرمایه های اجتماعی همدلی، همبستگی و مشارکت های اجتماعی رمز بقا و تقویت هر جامعه‌ای است و مواردی چون مساحت، جمعیت و حتی منابع خدادادی در وهله بعدی قرار دارند.

استاندار خوزستان افزود: رویکرد ما در استان بر تقویت و انسجام اجتماعی ست و از این بابت تعداد سازمان های مردم نهاد در طول سه سال گذشته بیش از دو و نیم برابر شده است و این به معنی احترام به افکار عمومی و مشارکت آنها در مسائل اجتماعی استان است.

شریعتی یادآور شد: نقش سمن ها در سیل امسال خوزستان بر کسی پوشیده نیست و بیش از ۱۰۰ تشکل در این زمینه فعال بودند و به ما کمک کردند تا بتوانیم بر مشکلات سیل فائق آییم و این بحران را بهتر مدیریت کنیم و این موارد مبتنی بر سیاست گذاری ای است که در شورای اجتماعی و فرهنگی استان می شود.

برنامه ریزی برای ایجاد شرایط کسب و کار برای زندانیان

استاندار خوزستان عنوان کرد: همچنین تصمیم گرفتیم با مداخله در اداره کل زندان ها و ایجاد شرایط کار و کسب درآمد برای زندانیان آسیب های اجتماعی در این بخش را کاهش دهیم و در سال ۹۸ نیز چنین برنامه‌ای داریم و برای این کار اعتبار لازم را تخصیص خواهیم داد.

شریعتی ادامه داد: در عین حال گسترش ورزش در این محیط جزو دستور کارهای ماست و انشاالله این فضا بهبود یابد.
استاندار خوزستان اظهار داشت: در خصوص تفرجگاه ها و افزایش صنعت توریسم و شناگاه های استان و ایمن سازی آن ها اعتباری اختصاص دادیم و انشاالله برای شهرهای شوشتر، دزفول و چند شهر دیگر در نظر گرفته خواهد شد تا بتوانیم از فضای توریستی و تفرجگاه‌ها استفاده کنیم و در عین حال کمترین خطر را برای این مکان ها داشته باشیم.

شریعتی گفت: تقویت آموزش و پرورش و ادامه مسیر کمک به آموزش و پرورش با توجه به نتایج خیلی خوبی هم که امسال در کنکور کسب کردیم در دستور کار ما است و مواردی چون کمک به بازماندگان از تحصیل، بورس تحصیلی، پیش دبستانی و کلاس های کنکور تداوم خواهد داشت و اعتبارات لازم را پیش‌بینی می‌کنیم تا بتوانیم از این طریق هم به توسعه استان و هم به انسجام و همدلی اجتماعی و اعتماد بین ملت و دولت کمک کرده و آن را افزایش دهیم.

انتهای پیام/

نظر شما