شناسهٔ خبر: 34746215 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

استاندارسیستان و بلوچستان: مدیران پیگیر سفر مقامات وزارتخانه‌های مربوطه به استان باشند

زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مدیران با شناسایی نواقص و نیازمندی‌های استان پیگیر سفر مقامات وزارتخانه‌های مربوط به این منطقه باشند.

صاحب‌خبر -

احمدعلی موهبتی روز چهارشنبه در نشست هماهنگی و برنامه ریزی سفر آینده رئیس جمهوری با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی استان اظهار داشت: در این سفرها بنا نیست اشکالات و صورت مساله را پاک کنیم حتی اگر منجر به تذکر به مدیران استانی هم بشود بایستی نواقص را بیان کنیم تا رفع نقص شود.

وی افزود: هم اینک تنها ۴۸ درصد چارت سازمانی ادارات اشغال شده و نیروهای موجود از فشار کاری مضاعف رنج می برند.

رئیس شورای اداری سیستان و بلوچستان خطاب به مدیران گفت: با شناسایی نواقص و نیازمندی‌های استان باید پیگیر سفر مقامات وزارتخانه‌های مربوط به این استان باشید.

وی تصریح کرد: برای بهره‌برداری از ظرفیت‌های تعطیل شده استان همدلی و هم‌افزایی همه دستگاه‌های اجرایی مورد نیاز است. 

موهبتی تاکید کرد: این سفر بایستی هم پروژه‌های موجود و در دست اجرای استان را شتاب بخشد و هم پروژه‌های جدید و توسعه‌ای در پی داشته باشد؛ از اینرو لازم است بستر و پیشنهادهای مهم و ضروری ارائه تا تصمیمات بهتری اتخاذ شود.

رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان گفت: طرح گازرسانی به شهرستان‌های استان با اعتباری بالغ بر سه هزار میلیارد تومان در دست اجراست.

وی بیان کرد: با وجودی که در شرایط کنونی کشور از نظر اقتصادی از وضعیت خوبی برخوردار نیست، بالاترین میزان رشد بودجه مربوط به استان سیستان و بلوچستان است.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: طرح واردات دام سبک و سنگین به استان که در گذشته با چالش‌های جدی مواجه بود، با همت مدیران استانی و دستگاه‌های متولی رونق گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: وقتی شرایط اقتصادی کشور با تنگنا روبه‌رو می‌شود، شیب به سمت مرزها شدت می گیرد و تمرکز به مرز منجر به پدیده قاچاق و بی‌نظمی و هرج و مرج  می‌شود لذا ما باید بتوانیم از این شرایط به خوبی به نفع استان بهره برداری و تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.

موهبتی گفت: براساس اعلام دفتر ریاست جمهوری؛ دکتر روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در 2 تا  سه ماه آینده به استان سیستان و بلوچستان سفر می‌کند.

وی افزود: حضور رئیس جمهوری و هیات همراه در سیستان و بلوچستان فرصت و موقعیتی استثنایی برای استان است و بایستی از این فرصت به نحو مطلوب استفاده شود. 

استاندار تاکید کرد: در این سفر بایستی برای تأمین اعتبار ۱۰۰ درصدی مگا پروژه‌های استان از محل منابع ملی و استانی تلاش و در عین حال پروژه‌های جدید و اثرگذاری نیز تعریف کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری نیز در این نشست گفت: با عنایت به اعلام دفتر ریاست جمهوری مبنی بر سفر مهم رئیس جمهوری در 2 تا سه ماه آینده دستگاه‌های اجرایی استان پروژه های قابل افتتاح مهم، پروژه‌های آماده کلنگ زنی و همچنین پیشنهاداتی که هیات دولت می‌تواند در قالب لایحه به مجلس ارائه کند را برای جمع‌بندی و برنامه‌ریزی به استانداری اعلام کنند. 

علیرضا نورا اظهار داشت: دکتر حسن روحانی ریاست جمهوری اسلامی ایران به ۱۱ استان کشور سفر خواهد کرد که در این برنامه استان سیستان و بلوچستان به عنوان چهارمین سفر استانی انتخاب شده است.

9923**6081

برچسب‌ها:

نظر شما