شناسهٔ خبر: 34746130 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

معاون وزیر ارشاد:

جریان رسانه‌ای دچار اختلال کمی‌گرایی است/ خبرنگار فاسد نداریم

بوشهر - معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه خبرنگار و رسانه فاسد در کشور نداریم، گفت: جریان رسانه‌ای کشورمان دچار اختلال کمی‌گرایی است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، محمد خدادی چهارشنبه‌شب در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در استان بوشهر اظهار داشت: در سطح کشورمان بیشتر کل اتحادیه اروپا خبرگزاری داریم و بیشتر به کمیت‌ها توجه شده تا به کیفیت.

وی با بیان اینکه خواننده خبر کارفرمای رسانه است و باید برای تولید خبر مطابق نظر کارفرما عمل کنیم، تصریح کرد:‌ رسانه‌ها پایه بلندگوی دیگران نیستند بلکه باید زاویه‌های پنهان جامعه را بیان کنند. در رسانه‌ها باید محتوا بر اسم رسانه بچربد.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: حق رسانه است که امنیت شغلی داشته باشد و از خدمات بیمه‌ای بهره‌مند شود و دغدغه معیشت نداشته باشد.

وی تصریح کرد: رسانه باید بخشی از سبد زندگی مردم شود و اقتصاد رسانه باید دغدغه ما شود و درآمد رسانه از طریق فروش اطلاعات تامین شود و افزایش خوانندگان باعث جذب مشتری و آگهی شود.

خدادی با تاکید بر تحقق نظام صحیح اقتصادی رسانه ادامه داد: قانون سازمان نظام رسانه‌ای دچار مشکل است و باید تلاش کنیم که این قانون اصلاح شود.

وی با بیان اینکه رسانه و خبرنگار فاسد و رانت‌خوار در کشور نداریم، تصریح کرد: امنیت شغلی خبرنگاران دغدغه ما است و نسخه درمان این درد اقتصاد رسانه است که باید ساماندهی شود.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مشکلات کاغذ اشاره کرد و افزود: بحث کاغذ یک طعمه اقتصادی بود و اکنون کاغذ با نرخ ارز نیمایی به وفور در کشور یافت می‌شود.

وی با بیان اینکه طلوع رسانه‌ای ایران از بوشهر بوده است، تصریح کرد: انتظار می‌رود طلوع جریان جدید رسانه‌ای نیز از بوشهر باشد.

نظر شما