شناسهٔ خبر: 34746121 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

ایجاد هزاران شغل؛ زیر سایه نیات خیر

امروز هزاران فرصت شغلی زیر سایه نیات خیر واقفان نیک‌اندیش در سراسر ایران اسلامی ایجاد شده است که بخشی از مشکلات جامعه را رفع می‌کند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین شوذب شیری مدیرکل بازرسی، رسیدگی به شکایات و مدیریت عملکرد سازمان اوقاف و امور خیریه روز چهارشنبه در آیین معارفه مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان سمنان در شبستان اعظم آستان مقدس امامزاده یحیی (ع) سمنان، با تقدیر از زحمات حجت‌الاسلام عبدالله واحدی مدیرکل سابق اوقاف و امور خیریه استان سمنان در سال‌های اخیر اظهار کرد: امامزادگان ما را با مکتب اهل‌بیت (ع) آشنا کردند و ایرانیان احترامی خاصی برای آنها قائل هستند.

وی تصریح کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه در سه محور اصلی اداره امامزادگان و بقاع متبرکه، اداره موقوفات، احیا و بهره‌وری و برنامه‌های قرآنی فعالیت‌های خود را سازماندهی می‌کند.

مدیرکل بازرسی، رسیدگی به شکایات و مدیریت عملکرد سازمان اوقاف و امور خیریه با تبریک دهه ولایت گفت: امروز همه ما ایرانیان مفتخر هستیم که در پناه امامزادگان بزرگوار زندگی و خدمت می‌کنیم و سمنان نیز در شاهراهی واقع شده که مسیر خراسان، ری و قم است و موقعیت خاصی دارد.

شیری بیان کرد: عقیده داریم حضور امامزادگان به‌عنوان سفرای اهل‌بیت (ع) در ایران بی‌حکمت نبوده است و به‌نوعی ائمه اطهار (ع) تأکید کرده‌اند که به ایران بروید و سرزمین ما مورد توجه اهل‌بیت (ع) بوده است.

وی تصریح کرد: ایران همواره پناهگاه اهل‌بیت (ع) بوده و مردم ما با روی باز از فرزندان ائمه استقبال کرده‌اند.

استان سمنان؛ دارای امامزادگانی عظیم‌الشأن

مدیرکل بازرسی، رسیدگی به شکایات و مدیریت عملکرد سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: ائمه اطهار (ع) برخی را بنا به دستور به ایران می‌فرستادند و آنها روی نظام مهندسی حرکت می‌دادند تا در مکانی مستقر شوند.

شیری بیان کرد: امامزادگان به‌نوعی جهاد کبیر انجام می‌دادند و از شهر خود حرکت می‌کردند و در سرزمین ما می‌ماندند تا ما را با فرهنگ اهل‌بیت (ع) آشنا کنند.

وی گفت: فرهنگ نورانی علوی و فاطمی امروز در جامعه ما حاکم است و صله رحمی که با اهل‌بیت (ع) و امامزادگان داریم، روح ما را صیقل و قرار می‌دهد.

مدیرکل بازرسی، رسیدگی به شکایات و مدیریت عملکرد سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: امامزادگان علم اهل‌بیت (ع) را منتقل کردند و دستی در تمدن و اندیشه ما دارند.

شیری گفت: استان سمنان امامزادگان عظیم‌الشأنی دارد که در تاریخ، صفحاتی درباره آنها نوشته شده و این خطه مملو از آثار اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) است.

وی با اشاره به محور دوم فعالیت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: اداره موقوفات، احیا و افزایش بهره‌وری آنها از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که پیگیری می‌شود.

مدیرکل بازرسی، رسیدگی به شکایات و مدیریت عملکرد سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: ما امانتدار مردم هستیم و به قول معروفی، فرهنگ و تاریخ ما وامدار واقفانی است که جهان را بدون محرومیت می‌خواستند.

شیری گفت: ۸۰۰ نیت موقوفات در اطلس واقفان سازمان اوقاف وجود دارد و واقفان از جهان مادی دریچه‌ای رو به جهان معنوی باز کردند؛ طومار زندگانی واقفان هرگز بسته نمی‌شود و تا زمانی که خدا و جهان هست، برکت وقف وجود دارد.

وی بیان کرد: موقوفات طی صدها سال همچنان به مردم خدمات‌رسانی می‌کنند و واقفان از مواهب آن متنعم هستند.

وقف؛ در مسیر خدمات‌رسانی بیشتر به مردم

مدیرکل بازرسی، رسیدگی به شکایات و مدیریت عملکرد سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: سازمان اوقاف یک نهاد ممتاز دینی است و امروز در سیاست‌های جدید این سازمان، مسیر موقوفات به سمت خدمات‌رسانی بیشتر به مردم سوق داده شده است.

شیری با تأکید بر لزوم بهره‌مندی از فناوری‌های جدید و حرکت به سمت اشتغال‌زایی، رفع محرومیت‌ها و گرفتاری‌های مردم تأکید کرد: اجرای امینانه نیات واقفان در دستور کار جدی سازمان اوقاف قرار دارد.

وی گفت: درآمدهای بقاع متبرکه امروز شفاف‌سازی می‌شود و مردم وقتی آثار وقف را بدانند، به‌سوی آن می‌آیند.

مدیرکل بازرسی، رسیدگی به شکایات و مدیریت عملکرد سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه هزاران فرصت شغلی امروز روی املاک موقوفه ایجاد شده است، تصریح کرد: باید امانتدار واقفان باشیم.

شیری محور سوم برنامه‌های سازمان اوقاف را برنامه‌های قرآنی دانست که همواره مورد توجه جدی قرار دارد.

انتهای پیام/2249/م/

نظر شما