شناسهٔ خبر: 34744183 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنو | لینک خبر

اولین بحران جدی استراماچونی و استقلال

صاحب‌خبر -
بعد از مدت‌ها انتظار میلیچ، بازیکن مدنظر استراماچونی به ایران آمد تا بعد از انجام تست‌های پزشکی قرارداد خود را با استقلال امضا کند، اما ناهماهنگی ایجاد شده در باشگاه استقلال باعث شد تا او ایران را خیلی زود ترک کند و شرایط برای این تیم بحرانی شود و حتی سرمربی این تیم، باشگاه را تهدید به استعفا کند.

صبح روز گذشته بود که در رسانه‌های مطرح ایتالیایی اعلام شد که استراماچونی در آستانه استعفا قرار داشت. رسانه‌ها چند دلیل برای استعفای استراماچونی مطرح کردند که مهم‌ترین آن‌ها، جدایی خطیر از استقلال و نخریدن بازیکنان برای استراماچونی بود. طبق خبری که منتشر شده بود، استراماچونی، خطیر را تنها حامی خود در استقلال می‌دانست و جدایی او باعث شده تا فکر کند دیگر حامی مشخصی در استقلال ندارد. مسئله مهم دیگر که سرمربی آبی‌پوشان به نخریدن بازیکنان مدنظر استراماچونی بود و ناهماهنگی ایجاد شده است.

در کنار این اخبار، همسر استراماچونی هم در اینستاگرام با انتشار یک استوری نسبت به شایعات دامن زد تا استقلال بیش از پیش در حواشی غرق شود. این موضوع تا حدی بالا گرفت که خلیل‌زاده، عضو هیات مدیره باشگاه استقلال به این موضوع واکنش نشان داد و تمام این شایعات را تکذیب کرد تا جو کمی آرام شود. انتشار عکسی از امیرحسین فتحی، مدیرعامل باشگاه استقلال در شیراز هواداران استقلال را عصبانی کرد و باعث شد تا این تیم بازهم به شرایط بحران برگردد. چند ساعت بعد دلیل حضور فتحی در شیراز مشخص شد و اعلام شد که مدیرعامل باشگاه استقلال، به‌دلیل فوت پدر دوستش از تهران خارج شده است.

استراماچونی، اما به استعفایش پافشاری کرد و در بازی روز گذشته مقابل پیکان با لباس شخصی حاضر شد تا شرایط استقلال پیچیده‌تر از قبل شود. این حرکت و حواشی استقلال باعث شد تا این تیم برای اولین با سرمربی ایتالیایی متحمل شکست شود، اما رفتار استراماچونی درنهایت جواب داد و مدیرعامل  باشگاه استقلال مجبور به عقب‌نشینی شد. فتحی در مصاحبه‌ای اعلام کرد که استقلال هم میلیچ را جذب می‌کند و یک هافبک دفاعی دیگر به ترکیب خود اضافه خواهد کرد.

استراماچونی با این بازی توانست بیش از هر زمانی به تیمش کمک کند و کاری کند که ناهماهنگی شکل گرفته در باشگاه، تا حد زیادی از بین برود و او هم به هدفش یعنی تقویت تیمش برسد. رفتار استراماچونی شبیه کارلوس کی‌روش در دوره حضورش در ایران بود که اختلافاتش ابتدا در رسانه‌های معتبر جهان مطرح شود و سپس به رسانه‌های داخلی کشیده شود. مشاوران مرد ایتالیایی داستان بازی در ایران را به خوبی فهمیده‌اند و از این موضوع خبر دارند که اگر این دسته اخبار در رسانه‌های معتبر جهان مطرح شود، تاثیرگذاری بیش‌تری در رسانه‌ها خواهد داشت.

برچسب‌ها:

نظر شما