شناسهٔ خبر: 34736986 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

عضو کمیسیون انرژی مجلس:

احتمال اجرای نتیجه بخش اینستکس وجود ندارد

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: احتمال اجرای نتیجه بخش اینستکس وجود ندارد و اروپایی‌ها به وعده‌های خود عمل نمی‌کنند، زیرا گوش به فرمان آمریکا هستند.

صاحب‌خبر -

احتمال اجرای نتیجه بخش اینسکتس وجود نداردبه گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،سلام امینی در خصوص وضعیت اینستکس و احتمال کارگشا بودن این ساز و کار، اظهار داشت: بعد از خروج ترامپ از برجام، وضعیت جدیدی شکل گرفت و کشور‌های طرف مقابل ایران، به ۵ کشور کاهش پیدا کردند و این بار ایران باید در مقابل ۱+۴ مذاکره می‌کرد و فشار تحریم‌های آمریکا بر ایران نیز بیشتر شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اروپایی‌ها درمقام بیان به دنبال جبران خسارت‌های ناشی از خروج آمریکا بودند تا ایران متضرر نشود، بیان کرد:، اما با گذشت بیش از یکسال، صرفا ۱+۴ به اظهار نظر پرداخته و اقدام خاصی را صورت نداده است.

وی افزود: راهکاری که اروپایی‌ها پیشنهاد دادند تا برجام پس از خروج آمریکا به نفع ایران اجرا شود، اینستکس بود، اکنون چند ماه است که این موضوع مطرح شده، اما اجرای آن با تعلل مواجه شده است.

امینی با بیان اینکه اروپایی‌ها با ایجاد تاخیر در اجرای اینستکس، تا سرحدامکان تاخیر ایجاد می‌کنند، ادامه داد: اروپایی‌‎ها تحت تاثیر آمریکا هستند و بعید به نظر می‌رسد در شرایطی که ترامپ از برجام خارج شده، اروپایی‌ها بتوانند کار خاصی را انجام دهند.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: روش مقاومت، که ایران در شرایط پس از خروج آمریکا در پیش گرفته با توجه به گزینه‌های موجود یعنی احتمال جنگ یا مذاکره، گزینه معقول تری است.

وی افزود: با توجه به سابقه ایران پس از انقلاب، مقاومت مردم و دولت شیوه‌ای است که باعث شکست دشمنان شده و این بار نیز منجر به پیروزی ملت ایران می‌شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: احتمال اجرای نتیجه بخش اینسکتس وجود ندارد و اروپایی‌ها به وعده‌های خود عمل نمی‌کنند، زیرا گوش به فرمان آمریکا هستند. هرچند اروپایی‌ها ادعای استقلال دارند، اما اصلا توان اجرای اینستکس و دور زدن تحریم‌های ایران را ندارند.

منبع:خانه ملت
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

نظر شما