شناسهٔ خبر: 34736749 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: آناج | لینک خبر

با جدی‌شدن رسیدگی به پرونده خصوصی‌سازی:

پوری حسینی همزمان با استعفا، بازداشت شد

پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی، همزمان بعد از استعفا، با حکم مراجع قضایی بازداشت شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش آناج، میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی که از مهرماه سال 92 به عنوان رئیس سازمان ‌خصوصی‌سازی کشور منصوب شده بود صبح امروز با موافقت وزیر اقتصاد از این مسئولیت استعفا داد.

پوری حسینی که در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 به عنوان رئیس ستاد استانی روحانی در آذربایجان شرقی منصوب شده بود، در طول مدت 6 ساله مسئولیت خود با انتقادات جدی مواجه بود.

بسیاری از منتقدین وی، تصمیمات و اقدامات او در واگذاری صنایع و واحد‌های تولیدی به بخش خصوصی را اشتباه و غیر قانونی دانسته و در تجمع‌های دانشجویی مقابل این سازمان استعفای وی بارها درخواست شده بود.

داود خانی عضو هیات عامل و معاون برنامه ریزی، توسعه منابع و امور پشتیبانی سازمان خصوصی سازی با حفظ سمت از سوی وزیر اقتصاد به جای پوری حسینی به عنوان سرپرست این سازمان منصوب شده است.

میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی، رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی، صبح امروز چهارشنبه ۲۳ مرداد به سازمان بازرسی کل کشور احضار شد که متعاقب آن از سمت خود استعفا داد و این استعفا مورد پذیرش وزیر امور اقتصاد و دارایی قرار گرفت.

در همین راستا با حکم مراجع قضایی پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی از سوی دستگاه قضایی کشور بازداشت شد.

پیش از این در تاریخ 11 دی ماه سال گذشته عباس جعفری دولت آبادی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این سوال که برخی مواردی که درباره تخلفات در حوزه خصوصی سازی مطرح شده است گفت: من در مورد سازمان خصوصی سازی این را بگویم که به زودی به این حوزه ورود می‌کنیم و بررسی‌های خودمان را آغاز می‌کنیم.

همین گفتار از دادستان سابق تهران حکایت از آن داشت که برخی تخلفات و فساد در دوره مدیریت پوری حسینی در سازمان خصوصی سازی رخ داده است.

پس از دادستان سابق تهران قاضی سراج دومین فردی بود که درخصوص سازمان خصوصی سازی و برخی واگذاری‌ها گلایه کرد.

سراج در تاریخ 25 بهمن سال گذشته در اراک با اشاره به تخلفات انجام شده در واگذار‌های انجام شده به بخش خصوصی اظهار داشت: اداره کل ویژه سازمان بازرسی در زمینه خصوصی‌سازی ورود پیدا کرده و پرونده‌های سنگینی هم تشکیل داده‌ایم.

وی گفته بود برای مثال در رابطه با دشت مغان هم پرونده‌ای تشکیل شد، دشت مغان 27 هزار هکتار است، قانون مشخص کرده باید واگذاری به افراد دارای اهلیت و سابقه فعالیت درزمینه مرتبط و دارای مناعت مالی در آن زمینه باشند، فردی که این دشت به آن واگذار شد در زمان واگذاری یک هزار و 350 میلیارد تومان به سیستم بانکی بدهکار بود.

این در حالی است که صبح امروز فرهاد دژ‌پسند وزیر امور اقتصادی و دارایی طی حکمی، داوود خانی را به عنوان سرپرست سازمان خصوصی سازی منصوب کرد و به این ترتیب پوری حسینی از ریاست سازمان خصوصی سازی کنار گذاشته شد.

انتهای پیام/

نظر شما