شناسهٔ خبر: 34733688 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: طرفداری | لینک خبر

فراپارت، داور زن سوپرکاپ اروپای 2019: ترسی از قضاوت این مسابقه ندارم؛ حالا در کل دنیا مشهور شده‌ام

استفانی فراپارت امشب قضاوت دیدار سوپرکاپ اروپا را برعهده خواهد داشت اما این اولین بار نیست که یک مسابقه مردان را سوت می‌زند.

صاحب‌خبر -

طرفداری- مصاحبه کردن داوران، آن هم پیش از یک دیدار مهم امری نامعمول و نادر است اما برای داور سوپرکاپ اروپای 2019 یک کنفرانس خبری ترتیب داده شد زیرا او داوری معمولی نیست.

استفانی فراپارت، داور زن 35 ساله فرانسوی، نخستین داور زن تاریخ خواهد بود که یک مسابقه رسمی یوفا در رده مردان را سوت خواهد زد. فراپارت که فینال جام جهانی 2019 زنان را قضاوت کرد، امشب دیدار لیورپول-چلسی در سوپرکاپ اروپا را سوت می‌زند. به گزارش بی بی سی، فراپارت در کنفرانس خبری داوران سوپرکاپ 2019 اروپا گفت:

ما همیشه تمرین می‌کنیم  و بنابر این ترسی از قضاوت این مسابقه نداریم زیرا ما همواره آماده قضاوت مسابقات هستیم. از وقتی که به عنوان نخستین داور زن تاریخ در یک مسابقه رسمی مردانِ یوفا انتخاب شدم، زندگی‌ام تغییر کرد. حالا من در سراسر دنیا مشهور شده ام اما من مسابقات لیگ فرانسه را نیز سوت زده ام و می‌دانم که چگونه باید با احساسات و هیجان‌های این شرایط کنار بیایم. این نخستین قضاوت من در دیدار مردان نیست.

داور چهارم مسابقه سوپرکاپ اروپا میان لیورپول و چلسی، جونیت چاکر از ترکیه خواهد بود.  

نظر شما